Sosyalizm Kazanacak!
/ Manşet / Faysal Sfeir Ölümsüzdür!

Faysal Sfeir Ölümsüzdür!

on 15 Eylül 2021 - 08:11 Kategori: Manşet

10 Eylül 2021’de Lübnanlı Yoldaşımız Faysal Sfeir’in kafasından tek kurşunla öldürüldüğü haberi ile sarsıldık.

Yoldaş Faysal, gençliğini toplumsal eşitsizliklere karşı mücadeleye adamış inançlı bir devrimciydi. Son haftalarda, Lüban’ın mezhepçi kapitalist rejiminin derin yolsuzluklarına; mezhepçi sistem altında tam bir koruma altında olan ve halkı soyup soğana çevirenlere karşı koymak amacıyla 2019 yılında kurduğu “Ouaa” grubu aracılığıyla büyük iktidar mafyasına karşı mücadelelere girişti. Yoksul emekçilerin en temel su, elektrik, akaryakıt, ilaç, süt, sebze gibi ihtiyaçlara dahi erişemediği bu günlerde mezhepçi kapitalist sistemin kanatları altında varlığını sürdüren karaborsacılara, mafayaya ve onların siyasi liderlerine yoksullar için mücadele ediyordu.

Faysal Yoldaş yalnızca olağanüstü bir eylemci lider değildi aynı zamanda Değişim için Gençlik Hareketi’nin inşasında kilit bir rol oynamıştı. Yoldaş Faysal aynı zamanda bir enternasyonalist olarak Filistin halkının dostu ve militanıydı. Kapitalizme ve emperyalizme karşı tüm dünya içi mücadele ediyordu.

Onun gidişiyle, Lübnan’daki oligarşiye ve egemen sisteme karşı azılı bir savaşçıyı, Filistin’in ve halkının haklarını savunan bir savaşçıyı kaybettik.

“Ouaa” bloğunun lideri Faysal Sfeir Yoldaş’ın yasını tutarken, tüm ulusal ve uluslararası devrimci güçleri, onu devrim şehidi olarak anmaya çağırıyoruz.

Faysal Yoldaş’ın ölümünün ardından, güvenilir olmayan tüm açıklamaları reddediyor, olayın boyutunun bilimsel ve cezai olarak soruşturulmasını talep ediyoruz. Kurumların güven vermeyen, ortaya somut deliller koymayan soruşturmalarını reddediyoruz.

Faysal Yoldaş’a söz veriyoruz! Sosyalist Ortadoğu mücadelemizi zafere ulaştırana kadar mücadeleye devam edeceğiz ve katillerden hesap soracağız!

FAYSAL SFEİR ÖLÜMSÜZDÜR!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı