Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / SEP-G'den CHP'nin 24 Temmuz Taksim Mitingine Dair Açıklama

SEP-G'den CHP'nin 24 Temmuz Taksim Mitingine Dair Açıklama

on 24 Temmuz 2016 - 11:18 Kategori: Gündem, SEP
Facebooktwitterlinkedin

takasim

24 Temmuz Taksim Mitingi Açıklaması

Başarısız darbe girişiminin ardından gelen OHAL ile demokratik hakların ağır bir şekilde baskı altına alındığı, sokaklarda aşırı sağcı güruhların kol gezdiği, AKP diktasının kurumsallaşmakta olduğu bir ortamda CHP’nin çağrıcısı olduğu 24 Temmuz Taksim mitingi ülkedeki emek örgütleri ve sol-sosyalist güçlerin aktif katılımı ile dikta eğilimleri karşısında önemli bir karşı çıkış olabilirdi.

Ne var ki CHP yönetimi OHAL ve dikta eğilimlerine karşı net ve sert bir tavır almak yerine ısrarla mitingin muhaliflik tonunu azaltmıştır. Öyle ki AKP ve HAK İş durumdan kendisine pay çıkararak miting için devreye girmeye çalıştı. Bütün bu gelişmeler sol güçlerde ve dikta karşıtı kamuoyunda miting konusunda ciddi bir tereddüt yaratırken halk tabanından dikta karşıtı ciddi bir basıncın geldiği görülüyor. AKP’nin mitingden çekilmesi de bu basıncın bir tezahürüdür.

Bu koşullar dahilinde SEP kadroları mitingdeki dikta karşıtı unsurlarla temas etmek, onlarla mücadele yolunu tartışmak ve ilerisi için direniş unsurlarını örgütlemek için “Diktaya, OHAL’e, sömürü düzenine hayır!” şiarıyla mitingde kitle çalışması yapma kararı almıştır.

Kamuoyuna duyurulur.

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı