Sosyalizm Kazanacak!
/ Devrimci Perspektif / SEP Açıklaması: “HAYIR Sesimizi Susturamazsınız!”

SEP Açıklaması: “HAYIR Sesimizi Susturamazsınız!”

on 19 Mart 2017 - 13:03 Kategori: Devrimci Perspektif, Gündem, SEP

HAYIR Sesimizi Susturamazsınız!

   Dün Ankara kent merkezinde referandum için HAYIR çalışması yapan üyelerimize yönelik polis saldırısı ve gözaltısı tekrar göstermiştir ki AKP, sopalı bir referandumla tek adam rejimini bu ülkeye dayatmak istiyor. OHAL koşullarında referanduma gitmek AKP’ye yetmiyor; halkın gözünde HAYIR bir seçenek olmaktan çıkarılmak isteniyor.

   Sadece HAYIR çalışması yapanları hedef alacak şekilde AKP’nin valileri siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin referandum çalışmalarına yasak koyuyor; AKP’nin polisi çalışmalara müdahale ediyor; bunlar da yetmezse mobilize edilmiş sokak serserileri taşlarla, sopalarla, yeri gelirse bıçaklarla çalışma yapanlara saldırıyor. Evet için her türlü devlet kaynağını seferber edip, medyayı tekellerine alarak bütün farklı sesleri kısanların; sokaklarda kendini var eden HAYIR sesinin duyulmasından ödü kopuyor. Çünkü MHP ile anlaşarak referandumda rahatlıkla evet çıkaracağını düşünenlerin işleri istedikleri gibi gitmiyor. HAYIR diyenleri “terörist, vatan haini” ilan etmek tutmuyor; tek adam rejimi halktan destek görmüyor.

   16 Nisan referandumu, şimdiden, Hayır demenin yasak olduğu 12 Eylül anayasası referandumu ile birlikte anılacak sopalı bir referandum olmuştur. 16 Nisan’ın mimarları, bugün lanetle anılan 12 Eylül anayasasını hazırlayanlarla aynı kaderi paylaşacaktır. Resmi rakamlara göre %12,7’ye ulaşmış işsizlik tehdidi altında milyonları asgari ücretle 10 saatten fazla çalışmaya mahkum eden yasaların mimarı AKP; emek düşmanı, kadın düşmanı, düşünen-sorgulayanların düşmanı, kendisinden farklı olan herkesin düşmanı olarak tarihe geçecek. Biz ise başımız dik, bu saldırılara direnen; bu karanlığa boyun eğmeyenler olarak anılacağız.

   Buradan tekrar ilan ediyoruz; baş eğmeyen bir geleneğin evlatları olarak bu ülkenin sosyalistleri her zaman olduğu gibi bugün de sömürüye, haksızlığa, zulme karşı HAYIR sesini yükseltmeye devam edecek. Kimseden korkumuz yok; biliyoruz er ya da geç biz kazanacağız! Bu inançla mücadeleye devam! Bütün politik ve kişisel geleceğini “Evet”e bağlayan Erdoğan, istediği referandum sonucunu elde etmek için polis zoruyla, devlet imkanlarıyla, medya ablukasıyla elinden geleni ardına koymuyor. Biz HAYIR diyenlerin de geleceğimizin belirleneceği 16 Nisan’daki referandumda HAYIR çıkması için elimizden geleni ardına koymamamız gerekiyor. HAYIR sesini birlikte yükseltmek için sana çağrımız var; katıl, gücümüze güç kat! Birlikte bu gidişe dur diyelim!

TEK ADAMA HAYIR!

SOPALI REFERANDUMA HAYIR!

BAŞKANLIĞA HAYIR!

 

Bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı