Sosyalizm Kazanacak!
/ Dünyadan / "Ilımlı Muhaliflerden" Şii Katliamı!

"Ilımlı Muhaliflerden" Şii Katliamı!

on 13 Mayıs 2016 - 11:45 Kategori: Dünyadan, Gündem

Ateşkesin bozulduğu Suriye’de ılımlı olarak nitelenen gruplar Hama ile Humus kentleri sınırında bulunan Alevi köyüs1 el-Zara’da katliam yaptı. Şu an eldeki verilere göre en az 50 kişi katledildi. 150’ye civarında köylü ise kaçırıldı.
El-Kaide’nin Suriye uzantısı Nusra, Humus Askerleri, Ehl-i Sünnet Tugayları, Ahrar Şam Hareketi ve Humus Kolorduları adlı silahlı gruplar el-Zara köyünü basarak köylüleri vahşice katletti.
El Zara köyüne yönelik katliam operasyonunu, Hasan Sivri’nin aktardığına göre, ‘Halep’in İntikamı’ adını veren silahlı grupların liderliğini el-Kaide’nin uzantısı Nusra yaptı. Halep’te sağlanan ateşkesten sonra Nusra gibi örgütler silahlı grupları operasyonlara çekerek ateşkesi bozmuş ve Halep’te çatışmalar tekrar başlamıştı.
Bu sırada Suudi Arabistan ve Türkiye’nin de ateşkesin bozulması için hamleler yaptığına dair Şam’dan üst düzey açıklamalar gelmişti.
Suriye’de Esad’a karşı yıllardır selefi psikopat çeteleri besleyen ve silahlandıran Türkiye, Katar, Suudi
Arabistan, ABD, Fransa ve Almanya gibi emperyalist güçler “ılımlı muhalefet” dedikleri bu unsurları siyasi muhatap kabul ediyor. IŞİD’i tek başına sözde karşısına alan emperyalist haydutlar, sadece  IŞİD ve Nusra’yı terör örgütü olarak kabul ediyor. Amerika, Fransa, İngiltere ve Ukrayna, dün BM Güvenlik Konseyi’nde Zara köyünde katliam yapan diğer grupların terör örgütleri listesine alınmasına karşı çıkmıştı. Aynı unsurlar dün,önce daha önce onlarcası yaşanan katliamlardan birisini daha gerçekleştirdi.
El Zara’nın  ve Suriye halklarının katili emperyalizmdir: AKP ve onun ortaklarıdır.
 
 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı