Sosyalizm Kazanacak!
/ Devrimci Perspektif / AB'nin Yaptırım Tehdidi ve İkiyüzlülüğü – V.U. Arslan

AB'nin Yaptırım Tehdidi ve İkiyüzlülüğü – V.U. Arslan

on 15 Kasım 2016 - 12:49 Kategori: Devrimci Perspektif, Dünyadan, Gündem, V. U. Arslan
Facebooktwitterlinkedin

AB
 
AB Parlamentosu Başkanı Martin Shultz, “Türkiye’ye ekonomik yaptırım yapabiliriz” demiş..
AB’den gelen bu tarz çıkışlar neden berbat ve rezil?

     1) Bu çıkışlar sadece ülkedeki aşırı sağcı yabancı düşmanı milliyetçi atmosferi körüklüyor.Bu konu da gaza basan da RTE’den başkası değil. Durumdan kimin fayda sağladığı da ortada..
   2) Bu çıkışlarda zerre samimiyet yok. AB’nin merkez ülkesi Almanya,sırf göçmenler ülkelerine gelmesin diye neleri yaladı,yuttu…daha da çok yutar.
 3) Fransa o saçma sapan OHAL’ini 6 ay daha uzatacağını açıkladı. Bizimkine gün doğdu, bahane çıktı..
    4) AKP iktidarını kendi menfaatleri için uzun yıllar boyunca alkışlayan hatta palazlandiran bu AB bürokratları değil miydi?
Uzun lafın kısası dikta ile mücadelede sadece kendimize güvenebiliriz. AB’nin AKP üzerinde yaptırım tehdidinden ve parmak sallayışından medet umacak değiliz. Bu beklenti içinde olanlar ya emperyalizmin AKP ile tarihsel ilişkisini bilmiyor, ya da kendisinden umudu tamamen kesmiş durumda. Biz, sosyalistler  bir kez daha vurgulamak zorundayız. Dikta rejimine doğru koşar adım giderken AKP’nin toslayacağı duvar  emek eksenli mücadele ile örülebilir.  Emek eksenli söylemle  ve tüm ezilenlerin talepleriyle sömürü düzeni karşıtlığını kendimize bayrak edinmek durumundayız..

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı