Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / "Denizin Asi Çocukları" Susmuyor!

"Denizin Asi Çocukları" Susmuyor!

on 14 Kasım 2016 - 15:39 Kategori: Gündem
Facebooktwitterlinkedin

Hopaspor’un taraftar grubu “Denizin Asi Çocukları” muhalif pankart ve tezahuratlarıyla res 1AKP diktatörlüğüne direnmeye devam ediyor. Daha önce HES’lere yönelik protestolar örgütleyen grup son maçta yine ismine yakışır bir protesto gerçekleştirdi.
Hopaspor’un Kalkanderespor ile oynadığı maçtan önce örgütlenen grup üyeleri ve Hopasporlu bağımsız taraftarlar Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonu ve kapatılan dernekleri protesto etme kararı aldı. 

hopaspor-tribun_16-10-16-2

Hopasporlu taraftarlar daha önceki maçlarda da direnişe destek olan tezahuratlar yapıp pankartlar açmıştı


Cumhuriyet Gazetesi’yle maça gelen taraftarlar maçın oynandığı sırada gazeteleri havaya kaldırdı. Tribün eylemi bununla da sınırlı kalmadı. Tezahuratlarla, Cumhuriyet Gazetesi’ne ve kapatılan derneklere sahip çıkıldı. İki tribünün karşılıklı yaptığı “Dokunma Cumhuriyete,Avukatıma,Ögretmenime,Cerattepeye dokunma” tezahuratı oldukça coşkuluydı. Tribündeki destek sahaya da yansıdı. Hopaspor maçtan 5-0’lık net bir galibiyetle ayrıldı ve üçüncü sıradaki yerini korudu.
Hopaspor’un üst sıralara hatta uzun vadede üst liglere tırmanması, AKP diktatörlüğüne ve endüstriyel futbola karşı önemli bir gelişme olur. Zira paranın konuştuğu liglerde amatör kümeden çıkan sesler duyulmuyor ve duyurulmak istenmiyor. Hem sportif hem de siyasi açıdan baskının arttığı bir dönemde mücadeleyi sürdüren Hopasporlu taraftarlara selam olsun!
bolsevik.org

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı