Sosyalizm Kazanacak!
/ Emekçiden / Flormar Direnişi 35. Gününde

Flormar Direnişi 35. Gününde

on 18 Haziran 2018 - 13:06 Kategori: Emekçiden

Flormar patronları sendikalı işçileri ve işten çıkarılan işçilere destek verdiği için işten attığı işçilerin direnişi 35. gününde. Güçlü ve moralli direniş devam ediyor.

Gebze’deki Flormar fabrikasının önünde 120 işçi bayram sonrası direniş alanı yeniden enerjisi ve haklılığı ile yerini aldı.

Ne Olmuştu?

Geçtiğimiz ocak ayında Petrol-İş sendikasında örgütlenmeye başlayan işçilerin çoğunluğu çok hızlı şekilde sendikaya üye oldu. TİS için yeterli sayının oluşması ve Çalışma Bakanlığından yetki alınmasının sonrasında Flormar patronları yetkiye itiraz etti ve 12 sendikalı işçiyi işten attı, çok sayıda işçiyi istifaya zorladı. Ramazan aynın başlaması ile birlikte toplamda 115 işçi tazminatsız işten atıldı.

Sendikalı oldukları için işten atılan ve toplam sayısı 120 ulaşan Flormar işçilerinin direnişi 35. gününde. Gebze Flormar fabrikası önünde direnişlerine devam eden Flormar işçilerine kamuoyunda çığ gibi büyüyor. Flormar ve en büyük hissedarı Fransız kozmetik tekeli Yves Rocher’i  #FlormarDeğilDirenişGüzelleştirir sloganı ile boykota çağrı devam ediyor.

 

Flormar işçileri 11 gündür direniyor!

 

Flormar Direnişi 18. Gününde

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı