Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Bu Devran Böyle mi Sürecek? Tutsak Muhaliflere Sahip Çıkarsak Hayır!

Bu Devran Böyle mi Sürecek? Tutsak Muhaliflere Sahip Çıkarsak Hayır!

on 7 Eylül 2017 - 14:57 Kategori: Gündem

AKP’nin “Allah’ın lütfu” olarak gördüğü 15 Temmuz’dan sonra birçok kamu emekçisi, akademisyen ve gazeteci tutuklandı, işinden atıldı. Şu ana kadar 161 gazeteci-yazar tutsak edildi. 2 bin 346 akademisyen işinden atıldı. AKP 12 Eylül’ü “aratmayan” uygulamalarıyla toplumsal muhalefetin üzerindeki baskıyı arttırıyor.

Şimdi asıl sorulması gereken soru şu: “Bu devran böyle mi devam edecek?” Eğer tutsak muhaliflerin davalarının görüleceği adliye alanlarını doldurabilirsek onların sahipsiz olmadığını gösterirsek her şey değişir. Bunu yapabilirsek hem tutsak muhaliflerin özgürlüklerine kavuşmalarını sağlamış oluruz hem de yeni tutuklamalar konusunda AKP’yi, bir düşünürken bin düşünmek zorunda bırakırız.

“Tutsak muhalifler yalnız değildir” sözünü sözde bırakmamak için, Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının 11 Eylül’de Silivri’deki gerçekleştirilecek duruşmasına katılım sağlamak çok önemli. Akın Atalay, Kadri Gürsel, Murat Sabuncu ve Ahmet Şık doğruları söyleyip yazdığı için tutsaklar. Özgürlüklerine kavuşmaları için gücümüze, sabrımıza ve irademize ihtiyaçları var.

İşini geri istediği için AKP tarafından göz göre göre ölüme sürüklenen Nuriye ve Semih hocaların davası da son derece önemli. Söz konusu dava 14 Eylül’de Ankara’da görülecek.

Şu gerçeği hiçbir zaman unutmayalım; Tutsak muhaliflere sahip çıkmak geleceğimize de sahip çıkmak anlamına geliyor.

bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı