Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / MFT:Akdeniz Üniversitesi'nde Bütünlemeleri Kaldıramayacaksınız!

MFT:Akdeniz Üniversitesi'nde Bütünlemeleri Kaldıramayacaksınız!

on 19 Nisan 2016 - 13:32 Kategori: Gündem, SEP

Akdeniz Üniversitesi Marksist Fikir Topluluğu’nun Açıklamasıdır

Akdeniz Üniversitesi’nde adı yolsuzluklarla hırsızlıklarla anılan rektör İsrafil Kurtcephe’nin yerine Mustafa Ünal getirilmişti. Gelenin adı, giden kadar hırsızlıklarla, yolsuzluklarla anılıyor! Katliamların karşısında barışı savunan; yemek ücretlerinden barınmaya kadar hakkını arayan öğrencileri soruşturma terörüyle tehdit eden; polisi okulun içinden eksik etmeyip özel güvenlik terörünü teşvik eden Mustafa Ünal, aynı zamanda piyasacı politikalarıyla üniversitenin kapılarını emekçilere kapatıyor.

Bütünlemeleri Kaldırdılar!

Rektörlüğün son “icraatı”, bütünleme sınavlarını senatodan karar çıkmadan kaldırmak oldu. Bu keyfi uygulamanın nedeni, üniversite yönetiminin bütünlemelerden para kazanamaması. Bu yüzden öğrenciler, doğrudan yaz okuluna gitmeye zorlanacak. Böylece, türlü zorluklarla üniversiteyi kazanan emekçi çocukları, yaz okulu tuzağıyla yönetime para akıtmak zorunda bırakılacak.

Artık Yeter!

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden üniversitenin yemekhanesinde, park ve bahçelerinde her gün sömürülen taşeron işçisine kadar üniversite yönetiminin baskıcı politikalarına maruz kalanlar olarak artık yeter diyoruz! Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü de aynı şeyi yapmaya çalışmış ve bütünlemeleri kaldıracağını açıklamıştı. Öğrenciler büyük bir direnişle, üniversite yönetimine geri adım attırmıştı. Kocaeli Üniversitesi’nin öğrencileri direnişle yol gösterdi. Rotamız belli: inatla mücadele etmek!

Bu doğrultuda ilk adımı attık. Üniversite öğrencileri olarak bütünlemelerin kaldırılmasına karşı stant açarak imzâ kampanyası düzenledik. İkinci adımı yarın atıyoruz. Saat 12.30’da yemekhane önünde toplanıyoruz. Sermaye ve sermaye dostu yönetime karşı, üniversiteler bizimdir demek için, bütünleme hakkımızı elimizden alamayacaksınız şiarını yükseltmek için bir araya geliyoruz. Üniversiteler bizimdir!

bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı