Sosyalizm Kazanacak!
/ Manşet / SEP’ten 1 Mayıs Çağrısı

SEP’ten 1 Mayıs Çağrısı

on 30 Mart 2021 - 15:35 Kategori: Manşet, SEP

Dün akşam Erdoğan’ın açıkladığı pandemi tedbirleri kapsamında haftasonları sokağa çıkma yasağı yeniden uygulamaya konuldu. Geçen yıl sokağa çıkma yasağı ile geçen 1 Mayıs’ta SEP, pandeminin yükünün emekçilerin sırtına yıkılmasına karşı tüm balkonlardan tencere tava çalarak emekçilerin taleplerinin duyrulması için ses yükseltmeye çağırmıştı.

AKP iktidarının lebalep kongrelerinin ardından  dün gelen pandemi yasakları, Erdoğan için 1 Mayıs fırsatçılığına dönüşmemeli. SEP, emekçilerin derin ekonomik krizin faturasını ödemeye mahkum edildiği bu günlerde emekçilerin taleplerinin ve itirazlarının örgütlenmesi amacıyla kamuoyuna çağrıda bulundu.  Çağrı şu şekilde:

AKP iktidarını uyarıyoruz! Şov yapmak adına Türkiye’nin her yerinden otobüslerle getirdiği on binlerce kişiyi kapalı spor salonuna dolduran AKP iktidarı, 2021 1 Mayıs’ını hiç edemez! Cumartesi gününe denk gelen 1 Mayıs günü ya da 30 Nisan Cuma günü (tatil edilerek), gerekli önlemlerin alındığı açık alandaki mitinglerle 1 Mayıs kutlanmalıdır. İşçi sınıfının ekonomik kriz, işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluğa karşı söyleyecek sözü var. Bu sözün söylenmesine kimse mani olamaz! SEP olarak, bu 1 Mayıs’ın gasp edilmesi tehlikesine karşı emekçileri, sendikaları ve sol bileşenleri uyanık olmaya ve şimdiden gerekli duruşu göstermeye çağırıyoruz.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı