Sosyalizm Kazanacak!
/ Manşet / SEP: “Suriye’de Savaşa Hayır! AKP’nin Maceracı Politikaları Derhal Sonlanmalıdır!”

SEP: “Suriye’de Savaşa Hayır! AKP’nin Maceracı Politikaları Derhal Sonlanmalıdır!”

on 28 Şubat 2020 - 09:19 Kategori: Manşet
Osmanlı-mehter-fetih türünden şoven fantezilerle Suriye politikası oluşturan AKP iktidarı, Türkiye ve Suriye halkını ateşe atmakta, binlerce canın mahvolmasına yol açmaktadır. Türkiye’de emekçiler ekonomik kriz koşullarında her geçen gün yoksullaşırken AKP iktidarının derdi kendi bozuk düzenini sürdürmektir. AKP’nin savaş oyunlarına bu yüzden ihtiyacı vardır. Körü körüne ateşle oynayanlar ülkeyi Rusya ile savaşın eşiğine getirmiştir. Gelgelelim kendilerini dev aynasında görenlerin, dev egolara sahip olanların burnunun önünü göremediği ortadadır. Emekçiler, bu çapsız soyguncu iktidarın Türkiye’yi ateşe atmasına, ülkeyi savaş bataklığına sürüklemesine izin vermemelidir.
Sosyalist Emekçiler Partisi olarak uyarıyoruz:
*Suriye’de çatışmaları savaşa dönüştürecek yeni maceracı hamlelerden kesinlikle uzak durulmalıdır.*Suriye’nin egemenlik hakları derhal tanınmalı, Şam’la müzakereler başlamalı ve TSK birlikleri Suriye toprağından çekilmelidir.
*Mezhepçi-tekfirci cihatçı örgütlere verilen her türlü destek kesilmelidir, bu durumda Suriye’de akan kan hızlı biçimde duracaktır. 
*Ortadoğu’da alt-emperyalist oyunlar bağlamında ülkelerin içini karıştıran, o ülkelerdeki çatışmaları kışkırtan politikalardan derhal dönülmelidir.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı