Sosyalizm Kazanacak!
/ Manşet / SEP MK Yerel Seçimler Açıklaması

SEP MK Yerel Seçimler Açıklaması

on 6 Mart 2024 - 05:16 Kategori: Manşet

Hal böyleyken partimiz tek tek yerellerde sosyalizm iddiası taşıyan “şu aday değil de bu aday” demeyi doğru bulmamaktadır. Diğer taraftan partimiz tüm emekçileri düzen partilerine oy vermemeleri konusunda uyarmakta emekçilerden işçi sınıfıyla bağları olan yereldeki sosyalist alternatiflere yönelmelerini istemektedir. Yine kayyum atanan Kürt şehirlerinde Dem Parti ile dayanışma içerisinde olmak anlamlı olacaktır.

Bu seçimde partimiz SEP İstanbul Sultangazi’de işçi lideri Erkan Bayrak’ı bağımsız belediye başkanı adayı olarak göstermiştir. Urfa Eyyübiye’de ise yoldaşımız Fadıl Güçlü yereldeki ittifakın sonucu olarak TİP listesinden belediye başkanı adayı olmuştur. Bu birliktelikte yoldaşımız ve Urfa örgütümüz partimizin bağımsız politik hattından taviz vermeyecektir.

İki yoldaşımız da kitlelerle somut bağlara sahip işçi sınıfı adaylarıdır. Bu çalışmalar neticesinde partimiz işçi sınıfı ve gençlik içerisindeki devrimci mevzileri güçlendirecektir. Önemli olan işçi sınıfı ve gençliğin örgütlü güçlerinin gelişimidir. Kitlelerle fiili mücadelelerde bağlar kuramayan sosyalist solun daha da zayıflaması kaçınılmazdır.

Seçim sonrası emekçilerin yoksullaşması şiddetlenecek, işçi sınıfının kazanımlarına yönelik kapitalist saldırılar artacak, siyasal iktidarın baskıları sürecektir. Dolayısıyla yeni süreçte sosyalistlerin birleşik mücadele cephesi büyük bir zaruret olmaya devam edecek. Partimiz SEP bu süreçte bir yandan kendi mücadelesini yükseltmeyi bir yandan da birleşik fiili mücadele cephelerini zorlamayı sürdürecektir. Bu bağlamda ileri işçiler ve gençleri örgütlü mücadeleye katılmaya davet ediyoruz.   

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı