Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / SDH Devrimci Marksizmin Kızıl Bayrağını 2015’te Yükseltmeye Devam Etti!

SDH Devrimci Marksizmin Kızıl Bayrağını 2015’te Yükseltmeye Devam Etti!

on 30 Aralık 2015 - 21:42 Kategori: Gündem, SEP
Facebooktwitterlinkedin

resim 33Sürekli Devrim Hareketi olarak 2015 yılında gösterdiğimiz aktif mücadele meyvelerini veriyor. Ve aynı güven, fedakarlık, çalışma azmiyle devrimci Marksizmin kızıl bayrağını her alanda dalgalandırma hedefimize daha sıkı odaklanarak 2016’ya giriyoruz.

2015 yılı Türkiye için seçimler, katliamlar, AKP’nin baskılarının arttığı süreçlere tanık olduğumuz bir yıl oldu. Toplumsal muhalefet genel olarak Gezi sürecinin kazanımlarını her adımda yitirmeye devam etti. Ve 1 Kasım seçimleri sonucunda yorgunluk ve umutsuzluk ayyuka çıktı. Buna rağmen SDH olarak, “akıntıya karşı” hareket etmenin zorluklarını göğüsledik ve yılın her günü sokaklarda, üniversitelerde, iş sahalarımızda mücadele ettik.

2015’in en önemli süreçlerinden biri olan “Metal Fırtına‘nın” içerisindeydik! İşçilerle röportajlar gerçekleştirdik. Omuz omuza mücadele verdik! Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu olarak üniversitelerimizin yakıcı sorunlarına karşı üniversitelerimizde örgütlü mücadeleyi yükseltirken ülke gündemini belirleyen olayları da kampüslerimize taşıdık. Bu sorunları söyleşilerle, etkinliklerle, eylemlerle, yazılamalarla “üniversitelerimizin güfotoğrafndemi” haline getirmeye çalıştık. Kampüslerden alanlara; iş sahalarımızdan sokaklara her gün mücadeleyi sabırla, inatla yükseltme gayreti içerisinde olduk.

Taksim’de, Yüksel Caddesi’nde, İzmir’de, Antalya’da Trabzon’da stand ve sokak çalışmalarıyla bildirilerimizi dağıttık. Marksist Bakış’ın yeni sayılarını halka ulaştırdık. Ajitasyonlarla, AKP’nin katliam, hırsızlık ve yolsuzluk politikalarını ifşa ettik.
Tek yolun sınıf mücadelesi olduğunu haykırdık! Söz konusu illerde söyleşiler ve etkinlikler düzenleyerek teorik 2940_10153823076435419_3398105540333451550_nkonularda ve güncel meselelerde tartışmalar yürüttük.

Spartaküs Kültür Sanat Derneği’ndeki eğitim çalışmalarını afişlerle halka duyurduk. Derneğimizdeki kurslar, etkinlikler söyleşiler son derece canlı ve verimli geçti.

Devrimci Marksizmin kızıl bayrağını ilk kez Iğdır’da, Van’da, Diyarbakır’da, Çorum’da, Zonguldak’ta, Kırklareli’nde yükselttik. Söyleşiler, eylemler, afişler ve yazılamalarla bu bölgelerde varlığımızı hissettirdik. Yoldaşlarımızdan bazıları bu çalışmalar sırasında gözaltına alındı, bazıları engellemeler ve baskılarla karşılaştı. Ancak geri adım atmadan, mücadeleyi inatla sürdürmeye devam ettik.

10 Ekim’de yanıbaşımızda bombalar patladı. Kardeşlerimizi katlettiler! Sokağa çıktık, yolları trafiğe kapatarak AKP’nin katliamların sorumlusu olduğunu haykırdık! Arkadaşlarımızın parçalanan bedenleri bizlere siper olmuştu, asla unutmadık ve unutmayacağız!

2016 yılı da farklı olmayacak! Bu yolda sabır, inat ve özveri mutlaka meyvelerini verecektir, veriyor da… Devrimci Marksizmin kızıl bayrağı bu inat, sabır ve özverinin üzerinde yükselecek.

YAŞASIN SÜREKLİ DEVRİM HAREKETİMİZ!

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı