Sosyalizm Kazanacak!
/ SEP / SEP Açıklaması:HDP’li Siyasetçilere Özgürlük!

SEP Açıklaması:HDP’li Siyasetçilere Özgürlük!

on 7 Aralık 2018 - 11:38 Kategori: SEP

Sosyalist Emekçiler Partisi (SEP) bir açıklama dayanışma yayınlayarak  Demirtaş, Baluken ve Önder’e son günlerde peşi sıra verilen hapis cezalarına karşı HDP’li siyasetçilere özgürlük talep etti:

HDP’li Siyasetçilere Özgürlük!

İktidar, Kürt halkının temsilcilerine ceza üstüne ceza yağdırıyor.

Erdoğan’ın emri ile tamamen hukuk dışı yöntemlerle tutsak edilen Selahattin Demirtaş’ın cezası uluslararası mahkemenin kararına rağmen onandı. İdris Baluken ile Sırrı Süreyya Önder’e verilen cezalar kesinleşti. Ve Önder dün cezaevine girdi.  HDP’li siyasetçilere yönelik bu cadı avı derhal son bulmalıdır.

Kürt halkının iradesini sayısız kez ayaklar altına alan iktidar, cezaevindeki sayısız Kürt siyasetçi ile bir diktatörlük kurduğunu ispat etmekten başka bir sonuç alamayacaktır. Milyonların söz söyleme hakkına, iradesine ve en temel demokratik haklara yönelik bu saldırılara karşı HDP’nin yanındayız.

HDP’li siyasetçiler derhal serbest bırakılmalıdır.

Kürt halkının seçilmiş belediyelerini kayyum atayarak ele geçiren, siyasi temsilcilerini hapislere atan iktidarın tek derdi kendisine bağlı bir avuç çıkar çevresinin iktidarını bu ülkede ayakta tutmaktır. 

Emekçiler, tüm topluma giydirilmeye çalışılan bu deli gömleğine karşı çıkmalıdır.

Grev hakkına ve protesto hakkına uzanan, 3. Havalimanı işçilerini aylarca hapislerde yatıran, ülkenin kaymağını yiyip bugün krizin faturasını halka ödeten el,  Kürt halkının sırtına inan sopayı tutan elin ta kendisidir.

Emekçilerin birliği ve halkların kardeşliğini kurarak bu sopadan kurtulacağız.

İşte ancak o zaman özgürlüğün ve emeğin hakça yaşamı kurulabilir.

Kürt halkına yönelik baskılara son!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı