Sosyalizm Kazanacak!
/ Dünyadan / Savaşları “Manyaklar” Çıkartır; Yoksullar Ölür!

Savaşları “Manyaklar” Çıkartır; Yoksullar Ölür!

on 24 Nisan 2017 - 08:23 Kategori: Dünyadan, Gündem
Facebooktwitterlinkedin

Trump yönetimi, Kuzey Kore’nin art arda gelen füze denemeleri karşısında “stratejik sabrın” tükendiğini söylemiş ve ABD filosunu Kore açıklarına göndermişti. Filonun yola çıkmasından sonra Kuzey Kore yönetiminden çok sert bir imâ geldi. Kuzey Kore’de devletin ve dolayısıyla “tek adam” Kim Jong Un’un denetiminde olan Rodong Sinmun gazetesinde yer alan makalede, “Kuzey Kore’nin gururu” olarak nitelendirilen karadan denize güdümlü füzeyle ABD filosunun gözdesi USS Carl Vinson uçak gemisini tek atışta batıracağı söylendi. Trump ise buna karşılık “stratejik sabır aşıldı” açıklamasını tekrarladı. 

ABD’yi yöneten savaş çığırtkanı bir manyak ile Kuzey Kore’nin başına çöreklenmiş bir ruh hastası, bu süreci bir dünya savaşına evriltmek konusunda çok istekliler. Burada Kuzey Kore’ye bir parantez açalım. Söz konusu dalaşmada Kuzey Kore’ye sol misyonlar yükleyip Kuzey Kore’yi koşulsuz destekleyenler var. Uzun uzadıya Kuzey Kore’nin dokusunu anlatmaya gerek yok. Fabrikalardaki çalışma koşullarının insanlık dışı olduğu, ülkeye giden “yanlı” gözlemcilerin bile aktardığı bir konu. Tek “solculuğu” ABD’ye diklenmek olan ve halkı kocaman bir ordu olarak gören tek adam diktatörlüğünden söz ediyoruz. Bu ülkede 1994-1998 arasında milyonlarca insan açlıktan ölürken “Kim” sülalesinin yediği önünde yemediği ardındaydı.

Unutmayalım; geleceğimiz, birkaç tutarsızın ağzından çıkacak birkaç kelimeye bağlı. Geleceğimizi kendi ellerimizin arasına almak zorundayız. Uzak coğrafyadan dünyaya yayılacak ateş çemberi hiç de uzak ihtimal değil! 

bolsevik.org

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı