Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Savaşın 7. Gününde Afrin Gerçekleri

Savaşın 7. Gününde Afrin Gerçekleri

on 26 Ocak 2018 - 16:19 Kategori: Gündem
Facebooktwitterlinkedin

AKP’nin tüm medyaya “ayar vererek” yürüttüğü savaşta yine bilindik yöntemler devreye girdi. TSK ile selefi çeteler Afrin’e dört koldan saldırıyor. Sivillerin öldüğü ya da Afrin operasyonunun bir işgal operasyonu olduğunu söylemek yasak. Times gazetesine konuşan Sultan Murat Tümeni’nin komutanı olan Albay Ahmed Osman “Kötü hava koşulları nedeniyle savaşçılar kolay hareket edemiyorlar. PKK’lı teröristler mevzilerini güçlendirmeye devam ediyor. Keskin nişancıları ve yüksek teknolojili silahları var. Cephe hattına çok sayıda mayın döşemiş durumdalar”  diyerek açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 3’ü ÖSO çetesinden olmak üzere 14 “kayıp” olduğunu ifade etti. TSK da üç gün önce yaşamını yitiren iki askerin cenazesine ulaşılmadığını ifade ediyor. Sahada AKP’nin savaşı hiç iyi gitmiyor. Ancak iktidara göre Afrin’de Zeytin Dalı başarıdan başarıya koşuyor.Yalan haberler ile savaşın “heyecanı” diri tutulmaya çalışılıyor, cenaze tabutları arsızca kürsüye çevriliyor. 

Daha önce ÖSO’nun paralı çeteleri ile Suriye’de yine büyük fiyaskolara imza atmıştı. TSK ve müttefikleri 6 aydan fazla bir süre boyunca 30 km ötedeki Al Bab ilçesini ele geçirmeyi başaramamıştı.Büyük kayıplar verilmişti. AKP’nin bu başarısızlıkların benzerlerinin yaşanmasının kaçınılmaz olduğu Afrin’deki gerçekleri gizleyeceği ortada. Bu nedenle havuz medyasına emir vermekle kalmadı doğru haber kaynaklarına erişim de engellenmeye başladı.

Gözlerden gizlenen gerçek, ÖSO çetelerinin ve TSK’nın kimi mevzilerden çekilmek zorunda kalması. Bu nedenle Başta Suriyeli muhaliflere yakın kaynaklar olmak üzere sahaya dair çeşitli kaynaklardan bilgi geçen “syria.liveuamap.com” adresinden İnteraktif Suriye Haritası’na erişim BTK tarafından engellendi. Haritada an be an sahada olup bitenler görülebiliyor. Zeytin Dalı’nda küçük köylerin devamlı el değiştirmesi söz konusu ve AKP açısından “şimdilik” herhangi bir kayda değer ilerleme yok. Ama savaşın kendisi şu an AKP için savaşın “zaferi”nden daha önemli. 

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı