Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / ODTÜ’den Suç Duyurusu, Beyaz TV’den Provokasyon

ODTÜ’den Suç Duyurusu, Beyaz TV’den Provokasyon

on 7 Ocak 2016 - 23:34 Kategori: Gündem

ODTÜ’ye karşı yürütülen kirli propaganda ve “namaz kılanlara” saldırdılar şeklinde lanse edilen ikinci Kabataş RECP4533-1-768x512
yalanına dönüştü. AKP’nin toplumsal kutuplaştırma ve kendi gündemini yaratarak kitlesini konsolide etme şekli olan yalan ve iftira fırtınası çeşitli kanallarla sürdürülüyor. Bu kanallardan birisi de Ankara halkının ailecek başına çöreklenen Gökçekler. Melih Gökçek’e ait olan Beyaz TV adı verilen bu kirli aygıtta program yapan Osman Gökçek ODTÜ’yü ve devrimci öğrencileri hedef göstermekten geri durmadı.

Bugün ODTÜ’nün hedef gösterilen öğrencileri ve emekçileri bir basın açıklaması ile Osman Gökçek hakkında  suç duyurusunda bulunmak üzere Ankara Adliyesi’ndeydi. Gökçeklerin ve AKP’nin tetikçi kanalı Beyaz TV de herkesten önce gelerek eylem öncesi bekleyiş sırasında tek tek kişileri hedefleyerek uzun uzun çekim yaptı.Basın açıklaması sırasında sonradan kağıt mendil sattığı ve cebine 10 TL konularak öne sürüldüğü anlaşılan bir yaşlı kadının “Müslümanlara saldırmayın” şeklinde tiyatrosu sahne aldı. Beyaz TV adı verilen yalan  makinesi sık sık kitleyi tahrik etmeye devam etti.

AKP basınında tiyatronun propagandası böyle yapıldı:

odtu_5541

ODTÜ kamoyunun adına basın açıklamasını ODTÜ Marksist Fikir Topluluğu üyesi Derya Koca okudu:

“Geçen haftalarda ODTÜ’de yapılan provokasyon girişiminin ardından, AKP’nin tüm ülkede uygulamaya koyduğu kutuplaştırma politikasının bir yansıması olarak ODTÜ’de namaz kılanlara saldırdılar yalanı üzerinden bir karalama kampanyası başlatıldı. Türbanlı bacımıza saldırdılar yalanı gibi hiçbir kanıt ve gerçekliği olmayan bu mesnetsiz kampanyanın son ayağının da AKP’nin bütün yolsuzluklarını ve katliamlarını meşrulaştırma aracı olarak kullandığı Beyaz TV’de Osman Gökçek’in yaptığı açıklama oluşturuyor. Adı yıllardır yolsuzluklarla ve her türlü mafyatik ilişkiyle anılagelen ODTÜ’yü rant kapısı olarak gören Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek, ODTÜ’lü devrimcileri, öğrencileri tek tek isim vererek hedef gösterip aklı sıra tehdit ediyor.

Mezhepçiliği, katliamı salık veren ve kendisinden başka hiç kimseye yaşam hakkı tanımayan bu zihniyet, yaptığı katliamlarla sadece bir yılda yüzlerce insanımızı katletti ve AKP şimdi bu güruha kanat geriyor.” diyen Koca, mescitte namaz kılan ve İslamcı propagandandan rahatsız olan bir araştırmacının da bu güruh tarafından darp edildiğini iddia etti. Koca, “Yani mesele namaz değildir. Olay haftalardır medyada en kirli araçlarla ODTÜ’de ibadet özgürlüğüne yönelik saldırı varmış gibi lanse ediliyor.

“Osman Gökçek, eliyle hedef gösterilen tüm öğrenciler bugün açıkça hapse atılmak, okuldan atılmak gibi şeylerle tehdit ediliyor. Biz, hedef gösterilmeye çalışılan ODTÜ öğrencileri ve emekçileri olarak bugün buradayız.”

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı