Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Bağımsız Sosyalist, İhraç Akademisyen Savaş Karabulut Avcılar Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı! (Video-Haber)

Bağımsız Sosyalist, İhraç Akademisyen Savaş Karabulut Avcılar Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı! (Video-Haber)

on 25 Şubat 2019 - 22:55 Kategori: Gündem
Facebooktwitterlinkedin

Avcılar Belediyesi bağımsız sosyalist aday Savaş Karabulut'un basın toplantısı gerçekleşiyor.

Posted by Sosyalist Gündem on Monday, February 25, 2019

Geçtiğimiz günlerde SEP Parti Meclisi’nin yerel seçimlerde SEP’in nasıl bir yol izleyeceğine dair açıklamasını yayınlamıştık. Yapılan açıklamada İhraç Akademisyen  Savaş Karabulut’un Avcılar Belediye Başkan adaylığı ile ilgili olarak şu ifadeler yer almıştı: “…Sosyalist hareketin öne çıkarması gereken bir diğer aday da Avcılar‘daki bağımsız sosyalist Savaş Karabulut’tur. Aynı zamanda ihraç edilen bir akademisyen olan Karabulut, adaylık kampanyası için sınıf merkezli sosyalist bir program oluşturmuş, enerjik ve katılıma açık bir çalışma örgütleyeceğini deklare etmiştir. Bu anlamda SEP Karabulut’ın Avcılar’daki adaylığını desteklemekte ve emekçilere destek çağrısı yapmaktadır.”  

Karabulut, bugün yaptığı basın toplantısı ile seçim çalışmalarına start verdi. Aynı zamanda bir jeofizik mühendisi ve deprem bilimci olan Karabulut, basın açıklamasında Avcılar’ın olası bir İstanbul depreminde karşılaşacağı risklere değinirken, Avcılar halkına yaşam, çalışma, geçim ve barınma hakları için; eşitlik ve özgürlük için birlikte mücadele çağrısını şu sözlerle yaptı:

“Buradan Avcılar’da yaşayan, Avcılar’da çalışan, Avcılar’da okuyan herkese çağrı yapmak istiyorum. Gelin, yaşam hakkımız, çalışma ve geçim haklarımız, barınma hakkımız, eşitliğimiz, özgürlüğümüz için birlikte mücadele edelim! Evet, seçimi değil mücadeleyi vurguluyoruz. Çünkü adaylığımızı, sadece seçim öncesindeki kısa sürece sıkıştırmak niyetinde değiliz. Ortaya koyduğumuz yaklaşımı gerçek kılabilmek için seçimden önce de seçimden sonra da rantçılara, talancılara, sömürücülere ve onların sözcülüğünü yapan iktidara karşı mücadele etmek zorundayız. Çağrımız emekçiden, toplumsal eşitlikten, özgürlükten, doğadan, yaşamdan yana olan herkese! İstiyoruz ki taşın altına ellerimizi birlikte koyalım.”

Facebooktwitterlinkedin
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı