Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / ODTÜ'den Boğaiziçi'nde Tutuklanan Öğrencilerle Dayanışma: Mektuplar Bugün Yola Çıktı

ODTÜ'den Boğaiziçi'nde Tutuklanan Öğrencilerle Dayanışma: Mektuplar Bugün Yola Çıktı

on 17 Nisan 2018 - 16:34 Kategori: Gündem

Boğaziçi Üniversitesi’ne karşı yürütülen korkutma ve baskı altına alma amaçlı saldırılar sonucunda toplamda 13 öğrenci tutuklanmıştı. 13 öğrencinin tutukluluğu sürerken tutuklanan öğrencilere moral olmak ve dayanışmayı yükseltmek için İstanbul’da mektup kampanyası başlamıştı.

ODTÜ öğrencileri üniversitelere yapılan baskılara ve saldırılara karşı Boğaziçi Üniversitesi’nin yanında olduklarını belirttiler. ODTÜ öğrencileri tutuklanan öğrencilere destek olmak için 11 Nisan Çarşamba günü mektup kampanyası başlattı.

Kampanyayla ilgili aktarımda bulunan ODTÜ öğrencileri üniversitelerdeki muhalif sesleri sindirmek ve susturmak için başlatılan gözaltı ve tutuklama furyasına karşı ODTÜ’de yapılan mektup kampanyasının çok değerli olduğunu, birçok öğrencinin mektup yazıp Boğaziçi’ne destek mesajları ilettiğini belirtti.

Kampanya dahilinde öğrenciler ODTÜ Kampüsü’nde birçok yerde kampanya masası açıp kampüsün farklı yerlerinde bildiri çalışması yaptı. Kampanya sonunda onlarca mektup toplayan öğrenciler, topladıkları mektupları tutuklu arkadaşlarına gönderdiler.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı