Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / ODTÜ'de Coşkulu Eylem: Kavaklık KYK'ya Yar Olmayacak!

ODTÜ'de Coşkulu Eylem: Kavaklık KYK'ya Yar Olmayacak!

on 14 Temmuz 2019 - 17:50 Kategori: Gündem


Bugün ODTÜ’de İstanbul’dan gelen mezunların da katılımıyla Kavaklık Direnişi ile dayanışma için coşkulu bir eylem gerçekleştirildi. ODTÜ mezunlarının ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen eyleme katılım kitlesel oldu.
İktidar ve okuldaki işbirlikçisi Rektör Verşan Kök Kavaklık arazisini talan ederek, okul içerisine truva atı niteliği taşıyan bir KYK yurdu yapmaya çalışıyor. ODTÜ’nün hemen yakınındaki KYK’ya ait Tahsin Mangaoğlu Yurdu’nun bir avmye peşkeş çekilmesi ve Ankara’da başka arazi kalmamış gibi ODTÜ’ye göz dikilmesi elbette bilinçli bir proje. Kaldı ki ODTÜ yurt konusunda on yıllardan bu yana süregelen bir kültüre sahip ve KYK yurduna hiç ihtiyacı yok. 
Asıl mesele ODTÜ’yü talana açmak, okulu kişiliksizleştirmek, devrimci-muhalif geleneğine karşı okul içerisinde bir üs yaratmak. KYK yurtları yönetimlerindeki gerici, iktidar yanlısı, antidemokratik ve baskıcı karakterleriyle böyle bir amaç için biçilmiş kaftan.
Ancak ODTÜ bütün bileşenleriyle bu sürecin karşısında yer almaya devam edecek. Mezunlar, akademisyenler, öğrenciler, emekçiler… ODTÜ’nün iktidar ve kuklası Verşan Kök aracılığıyla ranta ve talana açılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan ODTÜ Direnişine destekte, Şaban Vatan ile röportajımız

Posted by Sosyalist Gündem on Sunday, July 14, 2019

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı