Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Mafya Cumhuriyeti!

Mafya Cumhuriyeti!

on 31 Ekim 2017 - 02:08 Kategori: Gündem

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur dün istifa etti. Fakat diğer başkanlar gibi “sıradan” bir istifa değildi bu. AKP’nin ülkeyi giderek mafyatik bir rejime dönüştürdüğünü tescil etti adeta. Uğur sözlerine şöyle başladı: “İcraatlarımı anlatmayacağım. Üzgünüm, kırgınım ama huzurluyum. Benim artık AK Parti’de görev yapma olasılığım kalmadı. Hem partiden hem belediye başkanlığı görevimden istifa ediyorum”

Bu sözlerin ardından çok önemli ifadeler kullanarak konuşmasına şöyle devam etti: “Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler. Katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. AK Parti’de siyaset yapma imkanımız ortadan kaldırılmıştır.” 

Her ne olursa olsun bir insanı istifa ettirmek için onun ailesini tehdit etmek düpedüz mafya yöntemidir ve AKP, Türkiye’yi bir mafya cumhuriyetine dönüştürmüştür. Kanla banyo yapmak isteyen Sedat Peker’lerin ülkesi olma yolunda “emin adımlarla” koşturan bir coğrafya haline getiriliyoruz mevcut iktidar tarafından.

Evet, “irade-i külliye” denilen saray rejiminin geldiği nokta tam olarak bu. Bu sözde iradeye tam bağımlı olup “reis isterse racon keser” diyenlerin bile aileleri tehdit ediliyor. Aynı renkten olmak bile “irade-i külliyenin” saldırısını engellemeye yetmiyor.

Sürekli tekrarlıyoruz fakat yinelemekte fayda var: ya bir arada duracağız, örgütleneceğiz, ya da irade-i külliye denilen baskıcı saray rejimine teslim olacağız. Bu ülkenin direniş damarı ikinci seçeceği aklına bile getirmez!

bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı