Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Kadıköy’de Bir İnfaz, Burhan Kuzu ve AKP’nin Kabile Devleti – V. U. Arslan

Kadıköy’de Bir İnfaz, Burhan Kuzu ve AKP’nin Kabile Devleti – V. U. Arslan

on 10 Nisan 2019 - 19:14 Kategori: Gündem

Image result for zindaşti burhan kuzu

Geçtiğimiz Pazar günü İstanbul’un göbeği Kadıköy’de mafya filmlerinde geçen türde bir infaz gerçekleşti. Cinayeti işleyenler de her nasılsa kaçıp gitti. İnfaz bir mafya hesaplaşmasıydı, uyuşturucu baronlarının kan davasının son halkası…

İlhan Ünğan bir restorandan çıkışı sırasında eşi ve oğlunun yanında öldürülür. Cinayete adını yazdıran İran asıllı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti‘dir. Zindaşti öyle ilişkilere sahip ki Türkiye’deki rejimin çivisinin nasıl da çıkmış olduğunu görüyoruz.

Baştan söyleyecek olursak Zindaşti gibi infazlara adını yazdıran bir uyuşturucu baronunu tahliye ettirdiği iddia edilen kişi eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Burhan Kuzu’dan başkası değil. Burhan Kuzu’nun “asla tanımam” dediği Zindaşti’yle aynı masada yemek yerken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

Cinayetin Öncesi

Zindaşti, yine kendisi gibi İranlı olan rakibi uyuşturucu baronu Çetin Koç’un tonlarca uyuşturucusunu Yunanistan’da yakalattırır. Çetin Koç da bunun intikamını almak adına Zindaşti’yi öldürmeleri için İstanbul mafyalarından Ünğan kardeşlere yüklü miktarda para verir.

İşte Pazar günü Kadıköy’de öldürülen İlhan Ünğan 2014’te Zindaşti’nin kızı ve şoförünün öldüğü Büyükçekmece’deki suikastin azmettiricisi olarak kırmızı bültenle aranıyordu; fakat her nasılsa Kadıköy’de elini kolunu sallayarak gezebiliyordu. Sıradan vatandaşın bile polis kontrolüne takıknadan uzun süre dolaşamadığı İstanbul’da bu rahatlık dikkat çekici. Her yerin mobese kameralarla dolu olduğu İstanbul’da yabancı plakalı araçla kaçan firarilerin yakalanamaması da ayrı bir tartışma konusu…

İntikam peşindeki Zindaşti ise iddiaya göre, daha sonra kızının tetikçisi olduğu iddia edilen iki kişiyi öldürtmüştü. Rakip baron Çetin Koç ise Dubai’de yüksek güvenlikli bir sitede öldürüldü. Kolombiyalı tetikçi de daha sonra ortadan kaldırıldı.  İlhan Ünğan’ın kardeşi Orhan Ünğan ise Hollanda’da yakalandıktan sonra Türkiye’ye iade edildi ve halen müebbetle yargılanıyor.

Ergenekon’dan Burhan Kuzu’ya

Naci Şerifi Zindaşti ismi ilk olarak, 24 Eylül 2007’de Büyükçekmece’de düzenlenen operasyonda 75 kilo eroinle yakalanıp tutuklanmasıyla gündeme geldi. Zindaşti aynı yıl Zekeriya Öz’e bir ifade verdi ve bu ifade sonrasında ‘gizli tanık’ olma şartıyla serbest bırakıldı. Bir sürü cinayet işleyen uyuşturucu baronu bu sefer Nisan 2018’de 2’si polis 5 adamıyla beraber tutuklanır. Uyuşturucu kaçakçılığı, onlarca cinayet gibi suçlamalar varken 6 ay sonra Zindaşti ile 3 adamı tahliye edildi. Savcılık itiraz edince tahliyeden 3 saat sonra tekrar yakalama kararı çıktı. Ancak Zindaşti ve adamları kayıplara karışmıştı. Tahliye kararını veren hakim hakkında soruşturma başlatıldı. Hakim, AKP’li eski milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu‘yu işaret ederek “Sürekli aradı ve bu şahsın mutlaka tahliye edilmesi gerektiği yönünde telkinde, baskıda bulundu ve devletin bu konuda böyle bir duyarlılığı olduğunu belirtti” dedi. Zindaşti’yi hiç görmediğini, tanımadığını söyleyen Burhan Kuzu’nun, bir yemekte Zindaşti ile çekilmiş fotoğrafını Cumhuriyet Gazetesi’nden Zehra Özdilek ortaya çıkarmıştı. Burhan Kuzu, Zindaşti ile vatandaşlık işlerine yardım için buluştuğunu itiraf etmişti.

Su gibi insan harcayan uyuşturucu baronu Zindaşti’nin AKP devletinde kendisine sağlam kapılar edindiğine şüphe yok. İnsanları alenen tehdit eden mafya babalarının iktidar tarafından el üstünde tutulduğu Türkiye’de AKP diktasının bir muz cumhuriyetine dönüştüğü gün gibi ortada. 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı