Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / HDP'ye Yönelik Saldırılar Artıyor; HDP'yle Dayanışmaya!

HDP'ye Yönelik Saldırılar Artıyor; HDP'yle Dayanışmaya!

on 5 Haziran 2015 - 23:51 Kategori: Gündem
Facebooktwitterlinkedin

Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Günay, bugünkü HDP Diyarbakır mitinginde gerçekleştirilen saldırıda, 16 yaşındaki Ramazan Yıldız ile ismi öğrenilemeyen 3 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.
Enerji Bakanı Taner Yıldız, patlama ile ilgili yaptığı açıklamada “Patlama trafo kaynaklı değil. Trafres 1oya dışarıdan bir müdahale söz konusu” dedi.
Devlet kaynaklı yayın organları patlamadan hemen sonra alelacele “patlama trafo kaynaklı olabilir!” açıklamasını yapmıştı. Patlamanın dışarıdan müdahaleyle gerçekleştiği görüntülerle belirlenince Soma’yla ilgili tuhaf açıklamalarıyla gündeme gelen Taner Yıldız basına açıklama yaptı ve zaten malumun ilamı olan sözleri sarfederek mitinge yönelik gerçekleştirilen saldırının “dışarıdan müdahayle” meydana geldiğini belirtti; fakat “saldırı” ifadesini kullanmadı!

Demirtaş: “Biz Kazanacağız; Barış Kazanacak!”

Demirtaş saldırıdan sonra şunları söyledi: “Ele ele verip omuz omuza verip çıkmayı başaracağız. Elbet bu yürüyüşü durdurmak isteyecekler. Her yerde bizi can evimizden vurmaya çalıştılar. Bizim ihtiyacımız olan şey barıştır. Bu ülkede barışı sağlayacağız. O barış bu ülkeye gelecek. Ve o barışı sizler sağlayacaksınız. Bugün patlamanın olduğu saatten bu yana Türkiye’nin dört bir yanından, Karadeniz’den, Akdeniz’den bizi aradılar. Yok etmeye çalıştıkları bu işte. Yüreği barış için atan herkesin gönlü bizimle. Disiplinle resmi sonuç alınıncaya kadar taviz vermeden çalışacağız. Sakın ola ki partinin açıklamaları dışında hiçbir açıklamaya itibar etmeyin. Ortaya çıkaracağımız zafer Türkiye’ye nefes aldıracaklardır. Bu meydandan birazdan dağılacağız. Diyarbakır’ın her sokağında aynı sükunetle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. HDP bu tür küçük oyunlara düşecek bir parti değil. İstasyon Meydanında yüzbinlerce insan izdihamla birbirini ezsin istediler. İncelensin arkasında kimler var ortaya çıksın istiyoruz. Emin olun doğru yoldayız, insanlık mücadelesi için alanlardayız. Sadece kendimiz için değil bütün Türkiye rahat nefes alsın diye yollardayız. Halkın haklının ve vicdanın sesiyiz o nedenle bu kadar öfkeliler. Büyük bir kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz, sakın ola öfkenize yenilmeyin. Kampanyayı biz yönetiyoruz. Biz kazanacağız, barış kazanacak. Metanetinizi kutluyorum.”

HDP’yle Dayanışmanın Sesini Yükseltelim!

Bolsevik.org’un sayfalarından defalarca duyurmuş ve şu ifadeleri kullanmıştık: “Seçim sürecine yaklaştıkça saldırıların dozunun artması hatta ölümle sonuçlanacak saldırıların gerçekleşmesi sürpiz olmaz!” Önceki gün Karlıova’da yaşanan saldırıda bir HDP’li; bugünkü Diyarbakır mitinginde ise 4 HDP’li katledildi! “Seçim başarısı” uğruna halkların canını hiçe sayan zihniyetle karşı karşıyayız! Saldırılar karşısında HDP’nin yalnız olmadığını tekrar belirtiyor; HDP’ye yönelik artan saldırılara karşı ezilen halkları HDP’yle dayanışmaya çağırıyoruz!

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı