Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Hayır Gönüllüleri: "Bu Kadar Yetkiyi Babama Vermem!"

Hayır Gönüllüleri: "Bu Kadar Yetkiyi Babama Vermem!"

on 25 Ocak 2017 - 18:37 Kategori: Gündem, SEP


Hayır kampanyasının son hız örgütlendiği, toplumsal muhalefetin tek adam yönetimi karşıtlığı noktasında açığa çıkmaya başladığı bu günlerde “Hayır Gönüllüleri” tüm yurttaşları “HAYIR” kampanyasını kent kent örgütlemek için yola çıktı. Örgütlenmeye başladı. “Hayır Gönüllüleri”nin HAYIR kampanyasının temel sloganı olan “Bu Kadar Yetkiyi Babama Vermem!”, sosyal medyada yüz binlerce kişiye ulaştı. Farklı kentlerden kampanyaya katılmak için destek vermek, aktif örgütlemek için katılım giderek büyüyor.

Hayır Gönüllüleri’nin çağrısı şöyle:

#HAYIR Gönüllüleri yola ÇIKTI! Sen de KATIL!
Biz Kimiz ve Ne Yapmak İstiyoruz?
“Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Mecliste onaylanan 18 maddelik anayasa değişikliği Nisan ayının ilk haftasında referandum ile halka sunulacak. Değişiklik, partili cumhurbaşkanlığı adı altında, gerçek yüzü gizlenen bir değişikliği de içeriyor. Yasama, yürütme ve yargı organlarının fiilen tek adama bırakıldığı sistem, bu ülkenin giderek daha da kırılgan hale gelen iklimini daha da kötüye götürecektir.

Tek adama verilmek istenen bunca yetki, o koltukta kim oturursa otursun demokrasi, adalet ve temel haklara potansiyel olarak büyük bir tehdittir. Devletin tek bir insanla özdeşleştiği hiçbir ülkede halkın payına adalet düşmez. Keyfiyet ve yargı sisteminin tümüyle ele geçirilmesi, zaten susturulmaya çalışılan medyanın ve düşünce özgürlüğünün tamamen susturulması sonucunu doğuracaktır.

Kapımıza dayanmış ekonomik krizin ve dövizin hızlı yükselişinin temel sebebi ülkede yükseltilen siyasi kutuplaşma ya dayalı siyaset ve tek adam ısrarıdır.

Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar çok yetki tek bir insanda toplanmamıştır. Bu ısrarın sonuçları kutuplaşma, adaletsizlik ve hukuksuzluğun hukuk olduğu bir ülke yaratmak olacaktır.

Yargılamanın, gerçek anlamda parter demokrasinin, oy hakkının ve meclisin hiçbir gücü ve özelliği kalmayacaktır. Yani bizler hangi partiye oy verirsek verelim tek bir kişi meclisi fesh etme yetkisine sahip olarak bu ülkede yaşayan milyonlarca insanın iradesine darbe vuracaktır.

Bizler, #HAYIR Gönüllüleri olarak ülkemizin bu gidişe seyirci kalmamak için bir araya geldik. Devasa medya tekellerinin, eşitsiz propaganda gücünün karşısında aktif ve fedakarca yapılacak bir çalışmanın kazanacağına eminiz. Hayır diyen milyonları umutsuzlukla teslim almak isteyenler aslında toplumda “Hayır!” sesinin güçlü bir biçimde çıkması ihtimalini susturmak istiyor.

Bizler, tek adam yönetimini kabul etmeyen binlerce milyonlarca yurttaşın aktif bir şekilde çalışarak ve somut bir şeyler yaparak tüm ülkeye umut olacağına eminiz. Bu çağrıya kulak verin!

Her nerde iseniz orada hayır kampanyasına aktif bir şekilde katılmak için bizimle iletişime geçin.

Sokaklarımızda, kentlerimizde, iş yerlerimizde ve kent merkezlerinde milyonlarcayız! Birbirimize güç verecek ve birlikte ‘#Hayır‘ı örgütleyeceğiz. Her türlü yaratıcı çalışma, fikir ve etkinlik bu çalışmaya katkı sağlayacaktır. Tüm bunlar yan yana geldiğinde ve sayısı oldukça azımsanmayacak insanlarla temas ettiğimizde tek adam ülkesi olma çılgınlığını durduracak gücümüz var. Yeter ki kolları sıvayalım.

Bu kadar yetkiyi babamıza bile vermeyiz ama isteyenler var. O halde biz de en temel hakkımızı kullanıyoruz ve “#Hayır!”diyoruz. Sen de elinden gelen her ne ise onunla aramıza katıl.” Hayır Gönüllüsü” ol. Geleceği değiştirmek için yan yana gelelim.”

Facebook : https://www.facebook.com/HayirGonulluleri2017/
Twitter: @hayirgonullu

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı