Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Gözaltı Nedeni: "Yeni Gezi ve Tekel Eylemleri Ortaya Çıkabilir"

Gözaltı Nedeni: "Yeni Gezi ve Tekel Eylemleri Ortaya Çıkabilir"

on 22 Mayıs 2017 - 13:11 Kategori: Gündem

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça gözaltında. Gözaltı gerekçesi ise AKP’nin her zaman korktuğu ve korkmaya devam edeceği iki büyük direniş: Gezi ve Tekel direnişleri. Baskın sırasında evde bulunan Av. Selçuk Kozağaçlı, polisin arama ve yakalama kararını incelediğini ve kararda “Gezi, Tekel benzeri eylemler olabilir” ifadesinin dikkat çektiğini aktardı. Savcının gözaltı kararının gerekçesinde bu ifadeler var. 

İşkenceyle Gözaltına Alındılar!

Sabaha karşı Twitter hesabından Gülmen ve Özakça’nın gözaltına alındığını duyuran Kozağaçlı, “Son derece uygunsuz şekilde, zorlanarak, kolları bükülerek, yatırılarak, sürüklenerek götürüldüler” dedi.

Kâbuslarınız Gerçek Olacak!

Keyfi KHK’lar ile binlerce muhalif akademisyeni ihraç eden AKP, sağlık durumları kötüye giden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı gözaltına alarak yangına körükle gitmeyi tercih etti. İşinden ettiğiniz, açlığa mahkum ettiğiniz binlerce akademisyen korkulu rüyânız olacak. Yeni Gezi ve Tekel direnişleri kâbusuyla saldırdığınız binlerce insan yılmayacak, korkmayacak! Nuriye ve Semih hocaları serbest bırakın!
bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı