Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Faşist TGB Çetesinin Saldırıları Üzerine Açıklama

Faşist TGB Çetesinin Saldırıları Üzerine Açıklama

on 5 Mart 2020 - 15:23 Kategori: Gündem

Vatan Partisi’nin gençlik kolları TGB hesapları, partimizin gençlik liderlerini isimleri, okudukları bölümler ve fotoğraflarıyla beraber “ODTÜ’deki PKK yandaşları, polis ve devlet düşmanları” şeklinde hedef göstermektedir. Toplumsal muhalefete saldırarak AKP-MHP iktidarına yalakalık yapan bu çetenin ODTÜ’yü, parti üyelerimizi ve diğer sosyalist öğrencileri hedef alması elbette boşuna değildir. Çete diyoruz; çünkü TGB’nin bütün hareket tarzı sol-sosyalist kesimlere karşı şiddet eylemi yapmaktır, nitekim birçok kez okul dışından getirdikleri adamlarla ODTÜ’de öğrencilere saldırmışlardır. TGB’nin varlık sebebi toplumsal muhalefeti zayıflatmaktır, bunu başaramadıkları oranda sopalı-bıçaklı saldırıları örgütlemektedirler. Bu yüzden açıkça söyleyebiliriz ki TGB aleni faşist bir örgütlenmedir, Ülkü Ocakları’ndan, Mussollini’nin ve Hitler’in çetelerinden bir farkları yoktur.

ODTÜ devrimci geleneğinin AKP-MHP diktasını çıldırttığı bilinmektedir. İşte TGB, AKP ve MHP düzeninin gözüne girmek için kuduz köpek gibi ODTÜ’ye saldırmaktadır. Diğer taraftan bu çetenin her girişimi boşa düşmüştür, düşmeye de devam edecektir. Bu yüzden bu grup şiddet eylemleri boşa düştüğü ölçüde sahip oldukları medya imkanlarıyla algı operasyonları yürütmektedir.

Perinçekçi TGB çetesi önüne gelene “PKK yandaşı” diyerek provokasyon peşinde koşmaktadır. Bunların ağababası Perinçek’in 1990’lı yıllarda hızlı APO’cu olması ayrı bir ironidir. Kara propagandacı TGB çetesi muhbir geleneği de sürdürüyor.

TGB’de halen varlık gösteren gençlere sesleniyoruz: Bu hastalıklı cemaatten, sola saldırmaktan ve dolayısıyla halk düşmanlığından bir an evvel vazgeçin. Nitekim Perinçek’in gerçek yüzünü gören on binlercesi iktidar yalakası bu faşist güruhu çoktan bıraktı ve TGB’de bir avuç insan kaldı. VP ve TGB ağababaları “AKP’den bize kemik düşer mi” derdinde. Bu yüzden sola saldırıyor. Ama ne ODTÜ devrimci geleneği ne de sosyalistler meydanı bu faşist çetelere bırakacaktır. Devrimciler bu tarz hedef göstermelerden korkacak değildir. Partimiz, işçinin, emekçinin, ezilenin mücadelesini büyütmeye devam edecektir. Bu yolda Perinçek çetesi vız gelir tırıs gider. Ayrıca bilinmelidir ki partimiz üyelerimizi hedef gösterenlere karşı yasal haklarını kullanacaktır.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı