Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Faşist Saldırılara Karşı HDP'yle Dayanışmaya!

Faşist Saldırılara Karşı HDP'yle Dayanışmaya!

on 4 Mayıs 2015 - 00:10 Kategori: Gündem

Geçtiğimiz haftalardan itibaren başlayan HDP’ye yönelik saldırılar, 1 Mayıs’la beraber bilinçli, organize, AKP-faşist çeteler işbirliğinde gerçekleştirilen linç kampanyalarına dönüştü.hdp (1)
AKP iktidarı özellikle milliyetçiliğin güçlü olduğu Niğde, Tokat, Uşak, Trabzon gibi şehirlerde kimlik kutuplaşmalarına oynayarak HDP’ye karşı linç kampanyaları örgütlüyor.  Bu çerçevede 1 Mayıs’ta HDP kortejlerine yönelik organize saldırılar gerçekleşti.
Kürt ulusal hareketi ile 2 yıldır müzakere yürüten AKP’nin samimiyetini bu saldırılarla birlikte yeniden görmüş olduk. Son dönemde HDP’nin yüzde 10 barajını zorlaması ve AKP’nin milliyetçi oylarının MHP’ye kayması;  RTE’nin “Kobane Düştü!”, “Kürt Sorunu Yoktur.” söylemi AKP’ye oy veren Kürtlerin oylarını da HDP’ye kaydırmaya başladı. Bu gelişmelere karşı AKP iktidarı milliyetçilik kartını torbasından tekrar çıkarttı.
Niğde, Tokat, Uşak, Trabzon gibi milliyetçi-muhafazakâr şehirler aynı zamanda AKP’nin yolsuzluklarından, hırsızlıklarından, yoksullaştırıcı politikalarından, Kaçak Saray’ından şikâyetçi ve içten içte tepkiselliklerin geliştiği şehirleri oluşturuyor. Bu düzlemde AKP iktidarı halkın kendisine karşı biriken öfkesinin eksenini kaydırarak hem kendi iktidarını sağlama almaya çalışıyor hem de HDP’nin siyaset yapma özgürlüğünü baskı altına alıyor.
Sürekli Devrim Hareketi, bulunduğu her alanda HDP’nin siyaset yapma özgürlüğünü savunacaktır! Saldırıya uğrayan HDP’li dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. HDP’ye yapılan saldırılara karşı dayanışma içinde olacağız.
SALDIRILAR DERHAL DURDURULMALIDIR!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı