Sosyalizm Kazanacak!
/ Kadın / Eşitlik’ten Flormar Çağrısı

Eşitlik’ten Flormar Çağrısı

on 20 Temmuz 2018 - 11:52 Kategori: Kadın

Eşitlik kadın örgütü, iki ayı aşkın bir süredir devam eden direnişe destek olmak amacıyla 23 Temmuz’da Flormar direnişine çağırdı. Eşitlik, sabah 8.00’de Kadıköy Rıhtım’dan Gebze’deki fabrika önünden hareket edecek.

Eşitlik’in Çağrısı:

Kadınlar En Öne, Mücadeleyle Özgürleşmeye
DİRENİŞTEKİ FLORMAR İŞÇİLERİNE BİRLİKTE GİDELİM!

Sendikalaşmak, haklarına sahip çıkmak istedikleri için Flormar patronu tarafından işten çıkarılan 127 işçi 67 gündür fabrika önünde mücadelesini sürdürüyor. Çoğunluğu kadınlardan oluşan işçilere selam vermek, onlara çay molalarında alkışla destek vermek bile işten çıkarılma sebebi.

Düşünün, 400 işçinin çalıştığı fabrikadan 127 işçi işten çıkarılmış durumda. İşlerin aksaması pahasına sendikalaşma, kadın emekçilerin örgütlenip güçlenmesi engellenmeye çalışıyor. Yarıdan fazla hissesine Fransız şirketi Yves Rocher’in sahip olduğu Flormar, fabrikadaki işçilerle mücadele edenlerin temasını kesmek için tel örgüler, brandalar yerleştiriyor.

İstiyorlar ki işçiler açlık pahasına çalışsın, mesaileri ödenmesin, iş sağlığı ve güvenliği hiçe sayılsın; ama kimse ses çıkarmasın! Yok öyle yağma diyen Flormar emekçilerine destek olmak, onların sesinin yükselmesini sağlamak, Yves Rocher patronları üzerinde uluslararası basınç yaratmak hem ülkedeki emek mücadelesinin hem de özgürlük mücadelesinin ilerlemesi için hepimizin görevi.

Örgütlü bir toplum olmadan özgürlük olmaz, mücadele etmeden kadınlar ileri çıkmaz. Bugün Flormar’da çoğu kadın emekçiler bir adım öne çıktıysa bu adımı ilerletmek ve tüm emekçi kadınlara ilham olması için seslerine ses katmak gerekiyor. Kadınlar bu ülkede insanca yaşamak istiyorsa, rahat bir nefes almak istiyorsa bu, Flormar’da olduğu gibi kadınların örgütlü olduğu ve mücadele ettiği örneklerle mümkün olacak.

Eşitlik olarak mücadelelerine güç katmak, onların direnişinden ilham almak için hep birlikte Flormar işçilerini ziyarete gidiyoruz. Sen de yanımızda ol!
#FlormarDeğilDirenişGüzelleştirir
#FlormarYvesRocherBoykot

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı