Sosyalizm Kazanacak!
/ Emekçiden / Bir Yurttaş Daha Kendini Yaktı!

Bir Yurttaş Daha Kendini Yaktı!

on 29 Ocak 2018 - 15:50 Kategori: Emekçiden

Savaş gündemi ile vatandaşın yükselmekte olan tepkisini sümenaltı eden AKP’nin ülkesinde işçiler isyan etmeye devam ediyor. Meclis önünde kendini yakan ve İzmi’de İŞKUR önünde soyunarak isyan eden işçiden sonra Balıkesir’de bir yurttaş işsizlik yüzünden kendisini yakarak intihar etmeye kalkıştı.

Karesi ve Altıeylül Belediyesi’nin bulunduğu binanın önünde  Muhterem Birgül isimli yurttaş kendini yakarak intihara teşebbüs etti. İşsiz olduğu için belediyeye defalarca iş başvurusunda bulunduğu bu gerçekleşmeyince de belediyenin önünde kendini yaktığı ortaya çıktı.

Balıkesir’de cezaevinden denetimli serbestlikle çıkan ve borçları olduğu belirtilen Muhterem Birgül aynı binada hizmet veren Altıeylül ve Karesi belediyeleri önüne gidip iş istedi.

Habertürk Haber Merkezi’nden Mahmut Acaröz’ün aktardığı bilgilere göre, her iki belediyeden de taşerona kadro verilmesi nedeniyle Nisan 2018’e kadar işçi alımlarının durdurulduğu cevabını alan yurttaş sinir krizi geçirerek belediye önünde üzerine benzin döküp kendini ateşe verdi. Hayati tehlikesi olan Birgül tedavi altına alındı.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı