Sosyalizm Kazanacak!
/ Manşet / Akit’ten SEP’e ve ODTÜ’ye Yönelik Provokatif Haber

Akit’ten SEP’e ve ODTÜ’ye Yönelik Provokatif Haber

on 25 Ağustos 2018 - 12:13 Kategori: Manşet

Rejimin tetikçi iftira makinesi Akit ve sola yönelik provokatif işler yapmayı kendisine görev edinmiş olan Osman Gökçek yine ODTÜ’yü, SEP’i ve muhalif akademisyenleri el birliğiyle hedef aldı. Aynı haberde,  muhalif ODTÜ’lü akademisyenler de isim isim teşhir edildi. AKİT’in “haberine” göre ODTÜ’de “terör örgütleri cirit atıyor”muş!

Yasal örgütler terör örgütüymüş!

“Bilimsel çalışmalar yerine terör propagandasıyla gündeme gelmeye devam ODTÜ‘de bu kez terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H ve DHKP-C ile bağlantılı olduğu iddia edilen Sosyalist Emekçiler Partisi (SEP) broşürlerinin ağırlıklı olarak Sosyal Bilimler Fakültesi’nde asılı olduğu görüntülendi.” diyen haberin ithamları başlı başına hedef göstermek üzere kurgulanmış. 

ODTÜ kampüsünde asılı olan ve Boğaziçili SEP‘lilerin Erdoğan talimatıyla tutuklandığı döneme ait bir afiş paylaşılarak “DHKP-C” ile ilişkili olduğu iddia ediliyor. AKİT’in bu iddiayı doğruladığını öne sürebileceği herhangi bir kanıtı ise yok. Kriminalize etmek ve yasal bir partiye saldırmak sosyalistlere yönelik algı yaratmak dışında ortada bir amaç yok!

SEP: “Ne partimiz ne de ODTÜ’nün devrimci geleneği bir adım geri atacaktır.”

SEP, konuyla  ilgili bir açıklama yaparak şunları söyledi:

Yeni Akit İsimli Provokasyon Makinesine Cevabımızdır:
 
Sosyalist Emekçiler Partisi olarak, provokasyon ve yalan haberciliğin adresi Yeni Akit’in partimizi ve ODTÜ’deki muhalif kamuoyunu marjinalleştirip hedef göstermeye çalışan haberi karşısında her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı bildiririz.
 
Hiç bir ilke, değer tanımadan kendi çıkarı için her türlü yalan-dolana başvurmaktan çekinmeyenlere inat yoksul emekçi halkımızın ekmek, hürriyet kavgasını ilerletmek için ne partimiz ne de ODTÜ’nün devrimci geleneği bir adım geri atacaktır.
 
Deniz Gezmiş kapaklı bir dergiyi gururla taşıyan bir devrimciyi hedef gösterenler bilsinler ki bizim sadece emperyalizme karşı değil, onunla ittifak halinde kendi kasasını doldurmak için ülke yoksullarını soyup soğana çevirenlerin yağma düzenine karşı da mücadelemiz her daim sürecek.

                                      Akit SEP’i böyle hedef gösterdi.

İftira Makinesi İşliyor!

Akit’in kampüs içerisinde stickerı gösterilen yasal gençlik örgütü olan YDG’yi (YDG-H gibi göstererek) hedef gösterdiği haberde aynı zamanda ÖDP’nin  Vişnelik Tesislerinde gerçekleştirdiği bir konser de PKK eylemi olarak lanse ediliyor. Osman Gökçek aynı zamanda bir akademisyenin Gezi döneminde, 2013 yılına ait bir paylaşımında,  polisin insanları sokakta öldürdüğü ve yaraladığı döneme ait görüntüleri paylaşırken gösterdiği tepkiyi de “polise hakaret” kılıfına soktuğu görülüyor. 

Osman Gökçek ilk kez yapmıyor!

Osman Gökçek, Beyaz TV ve Akit bu yalan makinesini ilk kez çalıştırmıyor. Daha önce de kişisel bilgileri, isimleri ve paylaşımları “terörizm” propagandası adı altında yayınlamıştı. Kurgu ve montajla hedef gösterdiği bir sosyalistin kendisine açtığı davada tazminata mahkum edilmişti. Benzer şekilde, SEP Genel Başkan Yardımcısı Derya Koca, üniversitedeki Selefi çetelere karşı mücadele ettiği için hedef gösterilmişti. Derya Koca, Osman Gökçek’e açtığı davayı kazanmıştı.  Kurgu ve montajlama, kara çalma, kişisel bilgileri teşhir etme, ODTÜ’yü ve devrimcileri hedef gösterme gibi taktikler ile daha önce de benzer algı operasyonları yapıldıysa da hepsini kaybettiler. 

ODTÜ’yü Savunacağız

Yıl içinde ODTÜ’ye yönelik pek çok gerilim ve hedef gösterme yaşanmıştı. Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan provokasyon ve akabinde yaşanan tutuklamalardan sonra ODTÜ’de de benzeri çabalar sahneye konmuştu. Başarılı olamayan girişimlerin ardından aranan bahane mezuniyet törenindeki “Tayyipgiller” pankartı olmuştu. Mezuniyet töreninde açılan Erdoğan karikatürü nedeniyle ODTÜ’lüler tutuklanmış ve aylarca tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılmıştı. Şimdi de Osman Gökçek bu projeyi devam ettirmek ve rejimin üniversitenin muhalif  kimliği üzerindeki baskısını arttırmak için her yolu deniyor.

 

 

 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı