Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Tutuklu Boğaziçili Sevde Öztürk'ten 1 Mayıs Mektubu

Tutuklu Boğaziçili Sevde Öztürk'ten 1 Mayıs Mektubu

on 26 Nisan 2018 - 12:34 Kategori: Gündem

Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan ve Erdoğan’ın hedef göstermesi sonucunda tutuklanan 13 öğrenciden biri olan yoldaşımız Sevde Öztürk, 1 Mayıs öncesinde bizlere bir mektup gönderdi.
Öztürk’ün mektubu şöyle:

“Ekmek ve hürriyet mücadelesi için tüm dünya emekçilerinin sokaklarda/alanlarda buluştuğu 1 Mayıs günü yaklaşırken tutsaklığımın da ilk ayında hepinizi selamlıyorum.

Yoldaşlar, işçi sınıfı mücadelesinin bu en anlamlı gününde emek mücadelesine yakışan coşkulu ve kitlesel bir 1 Mayıs örgütlemek şart. Yoksulluk ve açlık sınırının altındaki ücretlere mahkum olan milyonlarca insana, ‘geçinemiyoruz’ diye kendini yakan emekçilere, KHK’larla ihraç edilen binlerce kamu emekçisine ulaşmak, onların seslerini yükseltmek zorundayız. Emekçiler ve sosyalistler bu kaderi değiştirmeli.

İktidarın ve sermayenin kendi varlıklarını sürdürmek için, OHAL ve savaş politikalarını devreye sokmaktan çekinmedikleri koşullarda, yarattıkları kimlik kutuplaşmalarından sıyrılmalı ve emek düşmanlarına karşı sosyalistler olarak tüm ezilenler adına emek eksenli siyasi taleplerle alanlarda olmalıyız. Özellikle sendikasız, güvencesiz, esnek çalışma koşulları dayatan politikalara, OHAL ile emekçinin yükünü katlayanlara karşı önümüzdeki seçimde de kamplaşmaları aşan bir emek siyaseti kurmak zorundayız.

Bedeli özgürlüğüm bile olsa ezilenin, emekçinin yanında olmaya devam edeceğim. Bu memlekette sosyalistler baş eğmez, eğmeyeceğiz!

Ekmek ve hürriyet için umut var, biz varız!

Sokak sokak, mahalle mahalle, bulunduğu her alanda 1 Mayıs gününü örgütleyen, mücadeleyi yükselten tüm yoldaşlara en içden devrimci selamlarımla.

Bir sonraki 1 Mayıs’ta beraber olacağız.

SEVDE ÖZTÜRK (Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi)”

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı