Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / 4 HDP'li Belediye Başkanına Gözaltı

4 HDP'li Belediye Başkanına Gözaltı

on 21 Ekim 2019 - 09:21 Kategori: Gündem
Facebooktwitterlinkedin


Sabah erken saatlerden bu yana dört HDP’li belediye başkanı gözaltına alındı.Diyarbakır,Kayapınar, Kocaköy,Bismil Belediyelerinin eşbakanları sabah erken saatlerde gerçekleştirilen operasyonlarla gözaltına alındı.
Yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz ve Kocaköy Belediye Eş Başkanı Rojda Nazlıer ile Bismil Belediyesi Eş Başkanı Orhan Ayaz gözaltında.
AKP iktidarı, Suriye’deki savaş rüzgarı ile birlikte Kürt halkının büyük oylarla seçtiği meşru temsilcilerine bir bir operasyon yapılıyor.  Yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı ile Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz sabah saat 06.00’da evlerinden gözaltına alındı.Diyarbakır’da yüzde 62’lik oyla  ile seçilen Mızraklı, 19 Ağustos 2019’da İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınmıştı.Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz ise yüzde 66 oyla seçilmişti.
Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediye Eşbaşkanı Orhan Ayaz ile Kocaköy Belediye Eş Başkanı Rojda Nazlıer de gözaltına alındı. Gözaltı operasyonlarına eş zamanlı olarak, Kayapınar ve Bismil belediye binaları polis ablukasına alındı.
AKP rejimini   ‘terör örgütüne üye olmak’ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’  iddiası ile önüne gelen herkesi itibarsızlaştırıp, Kürt siyasetçilerine cezaevlerinin yolunu göstermek için özel bir düşmanlık beslediği alenen ortada.  Kürt halkının yasal hakları ayaklar altına alınıyor. Milli irade anlaşılan o ki sadece AKP iktidarına oy verildiği sürece geçerli.
 
 
 

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı