Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Yeni Türkiye'den "Hukuk" Manzaraları!

Yeni Türkiye'den "Hukuk" Manzaraları!

on 26 Ağustos 2017 - 11:42 Kategori: Gündem

10 Ağustos’ta 2 genç kadın motosikletli şahıslar tarafından tacize uğramış, kadınlar durumu polis memuru Orhan Yarcel’e anlatmış, Yarcel “Böyle giyinirseniz tacize uğrarsınız tabi” dedi dedikten sonra kadınları darp etmişti. Olayın kamere görüntüleri de ortaya çıkınca polis memuru Yarcel tutuklandı. Bu göstermelik tutuklamanın ardından Yeni Türkiye’nin “adalet sisteminden” tam da beklenildiği gibi Orhan Yarcel avukatının itirazına üzerine serbest bırakıldı!
Ne yazık ki, sistemin en tepesinden aşağıya kadar çok ciddi bir çürümüşlük hâkim. Kadınlar tacize, tecavüze, şiddete uğruyor; kamuoyu baskısıyla göstermelik tutuklamalar, gözaltı kararları çıktıktan sonra söz konusu sapıklar serbest kalıyor. AKP’li muktedirlerin eylemleri ve söylemleri kadına yönelik baskıyı teşvik ediyor. Orhan Yarcel gibileri; kadının şort giymiş olmasından dolayı kadına tekme atan ruh hastaları, hatta Özge Can’ı canice katleden yaratıklar aramızda dolaşıyor. Zira hukuk sisteminin caydrıcılığı onlara karşı değil, kendini savunan kadınlara ve yoksul emekçilere karşı kullanılıyor!

Dokunulmazlık Zırhı İçin AKP’lilerin Yakını Olmanız Yeter!

Mesele sadece kadın sorunu değil; siyasi çürümüşlük, toplumun dokusuna her alanda zerk ediliyor. Milletvekillerinin damatları, kızları, eşleri ve yakınları Fethullahçı olduğu gerekçesiyle ihraç ediliyor; sonrasında “hata” yapıldığı anlaşılıp görevlerine iade ediliyor. Görünen o ki, “Araştırma Komisyonu’nun” tek görevi, yanlışlıkla AKP’li bakanların yakınları ihraç edilirse, bu kişileri araştırıp görevlerine iade etmek!
 Binlerce kişiyi “Fethullahçı” diye fişleyip işinden atıyorlar; fakat “yukarıya” dokunmuyorlar.  Fethullahçıları mı arıyorsunuz? 2013’teki Türkçe Olimpiyatlarına bakın!
bolsevik.org
 
 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı