Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Yeni Türkiye: Valisi Dayakçı; Müfredatı Cihatçı!

Yeni Türkiye: Valisi Dayakçı; Müfredatı Cihatçı!

on 24 Ağustos 2017 - 13:54 Kategori: Gündem

Eğitimciler toplantısına katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Terbiye amacıyla öğretmen arkadaşlar çocukları okşayabilir” şeklinde açıklama yaptı. Bununla da yetinmeyen vali, “Söyleyeceğim yanlış anlaşılmasın. Öğrencinin, işte terbiye amacıyla hafif okşanması konusunda rahat olun. Malum insanlar en küçük bir durumda şikayet dilekçesi yazıyorlar valiliğe” diyerek dayağı savunmaya devam etti. Konuşmasının sonunda dayakçı öğretmenleri de savunacağını söyleyen Kaymak “Terbiye amaçlı, eğer öğretmen arkadaş psikopat değilse, terbiye amaçlı çocuğun geleceği için sınıfında bunu yapmışsa biz her zaman sizin yanınızdayız.” diyerek çocuklara dayak atma niyetinde olan öğretmenleri cesaretlendirdi.

Müfredat Bilimsellikten Uzak; Vali Dayağa Teşvikçi!

Önceki gün Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, müfredat değişikliğini kastederek “Gereksiz konuları çıkardık, parçalanmış olan yerleri birleştirdik” demişti. İsmet Yılmaz’ın gereksiz gördüğü konuların başında “evrim” geliyordu. Evrim konusunu gereksiz bularak müfredattan çıkartan bakanlık, gerekli gördüğü “cihat” konusunu müfredata ekledi.

15 Temmuz müsamereleriyle çocukları etkilemeye çalışan eğitim sistemini de öven Yılmaz ” “Eğitim kalitesi geçmişe kıyasla gerçekten çok iyi bir durumda, iyi bir yerlere taşıdık. Bugün başarılı olunan her alanda milli eğitim camiasının her ferdinin ayrı ayrı payı vardır” açıklamasıyla yüreklere su serpti (!)

Bu gidişe dur demediğimiz takdirde, yeni kuşaklar bilimden bihaber; sorunlarını dayakla çözmeye çalışan bireyler olarak yetişecekler. Valisinden bakanına bu durum şimdiden açıkça teşvik edilmektedir. Yarının karanlığını bugün dağıtmak dışında başka bir seçenek yok!

bolsevik.org

 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı