Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / "Yedek Lastik" 2019 İçin de Kullanışlı Olacak!

"Yedek Lastik" 2019 İçin de Kullanışlı Olacak!

on 29 Kasım 2017 - 14:02 Kategori: Gündem

AKP’nin ne zaman ihtiyacı olsa imdadına koşan MHP, referandum sürecinde en kritik görevi “başarıyla” tamamlayıp Tayyip’i başkan yaptırmıştı. Bugünlerde, oylarının baraj altında olduğu neredeyse kesinleşen MHP yeni bir taktik olarak “baraj düşürülsün” talebinde bulunmuş ancak AKP bu talebe olumsuz yanıt vererek tek seçeneğin, MHP’nin AKP’yi koşulsuz desteklemesi olduğunu imâ etmişti.

Geçtiğimiz günlerde “Her zaman AKP’nin yanında olacağız” diyen Bahçeli’ye lütuf gecikmedi! Binali Yıldırım önümüzdeki seçimlerde ittifakın devam edeceğini ifade ederek şunları söyledi: “Tek başına güçlü iktidarı olabildiğince büyük destekle sağlamak için MHP ile birlikteliğe gidebiliriz. MHP ile birçok konuda aynı düşünüyoruz. Şimdi pek çok konuda birlikte hareket ettiğimiz parti ile neden yine beraber hareket etmeyelim? Buna engel bir sebep yok. Bu, gücümüz yetmediği için değil, yarısından çok daha fazlasının oyunu almak için olabilir.” 

İkbal ve güç uğruna yapılan burjuva siyasetin düştüğü bu duruma şaşırmıyoruz. “Halkın iradesi” masalları, parti liderlerinin kişisel çıkarlarının altında her gün ezilmeye devam ediyor.

bolsevik.org 

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı