Sosyalizm Kazanacak!
/ Emekçiden / Tores-İş Örgütlenme Çalışmalarına Hız Verdi!

Tores-İş Örgütlenme Çalışmalarına Hız Verdi!

on 22 Kasım 2019 - 11:21 Kategori: Emekçiden
Facebooktwitterlinkedin

Tores-İş olarak örgütlenme faaliyetlerimiz tüm hızıyla sürüyor. İki gündür Taksim – İstiklal Caddesi ve ara sokaklarında işyeri ziyaretleri ve örgütlenme çalışmaları yürüttük. Neredeyse bütün işyerlerinde işçi arkadaşlarımız, sendikamızı heyecanla karşıladı. Birçok işçi arkadaşımız sendikalaşmayı konuşurken, “işçiler kardeş patronlar kalleş” şeklindeki sloganı hatırlattı.

En büyük umutsuzluk noktasının yine tek başına kalmak olduğunu gördük ve sendikalaşmanın önemini, işçi arkadaşlarımızla birlikte masaya yatırdık.
Demirören AVM’de Özel Güvenlik Müdahalesi
İstiklal Caddesi’nde bulunan Demirören AVM içerisindeki restoranlarda işçi arkadaşlarımızla görüşmeler yaparken, AVM güvenlik amirleri sendika yöneticimize ve avukatımıza engel olmaya çalıştı. Sendikal faaliyeti engellemenin anayasal suç olduğunu kendilerine hatırlattık ve engelleme çabalarına rağmen işçi arkadaşlarımıza broşür dağıtmaya devam ettik. Yaptığımız konuşmada AVM’de çalışan bütün işçilerin sendikalaşma hakkı olduğunu, güvenlik çalışanlarının bile sendikalaşmaya ihtiyacı olduğunu vurguladık. “Bu AVM’ye sendikayı sokacağız!” dedik.
Özel güvenlik amirlerinin çalışmamızı engellemeye çalıştıkları sırada, bir mağazanın dev boy camı bir müşterinin çarpması sonucunda kırıldı ve güvenlik amirleri “yine mi” diye söylenerek olay yerine koştu. Gördük ki, Demirören AVM’de can güvenliği pek yok, hem de bu kazalar “yine mi” diye hayret edecek kadar sık yaşanıyor!
Sendikal Mücadelemiz Engellenemez!
Birleşirsek Yenilmeyiz!

Facebooktwitterlinkedin
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı