Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Sultangazi’de Bağımsız İşçi Aday: Erkan Bayrak

Sultangazi’de Bağımsız İşçi Aday: Erkan Bayrak

on 11 Ocak 2024 - 08:24 Kategori: Gündem

2024 yerel seçimlerine kısa bir süre kaldı. Seçilmiş belediye başkanlarına kayyum atanan ve iktidarın baskı dozajını günden güne artırdığı; muhalefetin bir kesiminin adayları belirli ücretler karşılığı belirlediği ve oy pazarlıkları çerçevesinde aday pazarlıklarına girdiği Türkiye’de halkın ve sınıfın içinden gelen adayların ön plana çıkması önem kazanıyor. Sosyalist solun işçi havzalarında örgütlenmesi, emekçilerin sesinin her alanda gür bir biçimde çıkabilmesi için bağımsız sınıf çizgisinde çalışmalara ihtiyaç olduğu da bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’un Sultangazi Belediyesi’nde bağımsız işçi aday Erkan Bayrak 2024 yerel seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Tekstil İşçileri Güç Birliği Sendikası (Tekstil Güç-Sen) başkanlığını yürüten ve sınıf içinde çeşitli örgütlenme çalışmaları yapan Erkan Bayrak, Sultangazi’de emekçilerin devrimci sesinin seçilerde yükselmesi için çeşitli çalışmalar yapacağını duyurdu.

7 Ocak Pazar günü Sultangazi’de adaylığını ilan eden Erkan Bayrak, adaylığını şu sözlerle ilan etti:

Yerel seçimlerde Sultangazi Belediye Başkanlığına BAĞIMSIZ İŞÇİ ADAY olarak adaylığımı koyuyorum. Bugüne kadar hep müteahhitler ya da patronlar yönetti, şimdi ilçemizde söz ve yönetim sırası İŞÇİ SINIFINDA! diyorum. Bütün Sultangazi işçi ve emekçilerinin desteğini beklerim.

Sultangazi’de doğma büyüme bir işçi ailenin çocuğu olarak 30 yıllık bir tekstil işçisi olarak Bugüne kadar işyerlerinde örgütlediğimiz ekonomik mücadeleyi bir adım ileriye, politik bir zemine taşımak için adayım!

Tay Tekstil direnişimizdeki sloganımız hala geçerlidir:

İŞÇİ SINIFININ BEBEĞİNİN MAMA PARASINI, PATRONLARIN LÜKS ARABALARINA BENZİN PARASI YAPTIRMADIK, YAPTIRMAYACAĞIZ!

İŞÇİNİN OYU İŞÇİ ADAYA!

Bayrak’ın adaylığını ilan ettiği toplantıya Sosyalist Emekçiler Partisi (SEP) Genel Başkanı Güneş Gümüş de katıldı. Toplantıda konuşan Güneş Gümüş şunları söyledi:

Yoksullaşma ve hayat pahalılığı günden güne artıyor. Açlık sınırının biraz üzerinde asgari ücret bize reva görülmüş durumda. Emekçiler sefalete mahkum edilmiş durumda. Kiralar ödenemez duruma geldi. Yoksullaşmaya karşı neredeyse herkes öfke içinde. Ama öfke doğru adresini bulmadığında bizleri kemiriyor. Öfke doğru muhataplara ulaşmıyor. Sorun da burada yatıyor. Örgütlendiğimizde, haklı taleplerimizi yükselttiğimizde öfke doğru adresini bulacak.

Sultangazili bir işçi önderi ve Tekstil Güç Sen Sendikası Başkanı Erkan Bayrak, Sultangazi’de bağımsız belediye başkan adayımız olarak emekçilerin sözünü yerel seçimlerde gündeme taşıyacak.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı