Sosyalizm Kazanacak!
/ Dünyadan / Sıcak Para İçin Katar Emirinin Fedailiğine Soyunmak Utanç Vericidir!

Sıcak Para İçin Katar Emirinin Fedailiğine Soyunmak Utanç Vericidir!

on 8 Haziran 2017 - 22:10 Kategori: Dünyadan, Gündem, SEP
Facebooktwitterlinkedin

Katar ve S. Arabistan’ın kokuşmuş şeyhleri ve prensleri, mayalarındaki ihanet ve aç gözlülükle birbirlerine girdiler. AKP’nin sıkı müttefiki bu iki rejimin kuruluşu Britanya ve ABD eliyle olmuş, bu rejimler de efendilerinin kuklaları olarak Ortadoğu halklarına ellerinden gelen bütün kötülükleri yapmışlardır. Dünyada oluk oluk kan döken IŞİD ve El Kaide gibi fanatik örgütlere bu iki rejim su gibi para ve silah akıtmaktadır. Bütün bu süreci yaklaşık 40 senedir yönlendiren de ABD ve CIA’dan başkası değildir. Suriye’nin mahvolduğu korkunç iç savaşın mimarları da bahsini ettiğimiz aynı güçlerdir.

AKP iktidarı ise Suriye iç savaşında Türkiye’yi bu kanlı tezgâhın lojistik merkezi yapmıştır. AKP aynı zamanda bu iki rejimle birlik olup Ortadoğu’daki mezhep düşmanlığını körüklemiştir. AKP’nin ortağı olan Katar ve Suudi Arabistan, en büyük kötülüğü ve ihaneti de AKP’nin sözde savunduğu Filistin halkına yapmıştır. Ama AKP iktidarının dünyadaki en iyi dostları, bu iki kukla rejim olmuştur. Bu ikiyüzlülük de AKP’nin mayasıdır.

Şimdi AKP’nin bu iki müttefiki de birbirine girmiştir. AKP iktidarı ise bir kez daha küçük enişte edasıyla bu iğrenç ayak oyunlarının ortasına balıklama dalmıştır. AKP’nin ikiyüzlü politikası, Türkiye’nin askeri birliklerini “eğitim” adı altında Katar’a göndermesine yol açacak bir uluslararası antlaşmanın hızlıca devreye sokulmasına yol açtı. Katar Emir’ini ve egemenlerini korumak için TSK askeri Katar’a gönderilecek. Bulduğu her sınır ötesi askeri ihtimale balıklama atlayan Erdoğan, uluslararası prestij peşinde koşarken, yüzlerce insanı bir çıkmazın içine gönderecek!

Katar’dan gelecek sıcak para için bu kokuşmuş rejimin fedailiğine soyunmak ancak AKP iktidarının yapabileceği utanç verici bir iştir. Bu rezillik son bulmalı, AKP boyundan büyük işlere kalkışıp Ortadoğu’yu mikser gibi karıştırma hülyalarından vazgeçmelidir.

Ortadoğu’yu saran bu eli kanlı sömürücülerden kurtuluşun yolu ise, emekçilerin yerli zorbalar ve emperyalizme karşı birleşmesinden geçmektedir.

Katar’la yapılan askeri işbirliği antlaşması derhal geri çekilmelidir!

AKP-Erdoğan, Ortadoğu’yu mikser gibi karıştırma çabalarından vazgeçmelidir!

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı