Sosyalizm Kazanacak!
/ Manşet / SEP’ten Afrin Açıklaması: “AKP Rejiminin Suriye’deki Maceraları Kendi İkbali İçindir!”

SEP’ten Afrin Açıklaması: “AKP Rejiminin Suriye’deki Maceraları Kendi İkbali İçindir!”

on 17 Ocak 2018 - 10:54 Kategori: Manşet, SEP

Suriye’de Kürtler Diledikleri Gibi Yaşama Hakkına Sahiptir!

Afrin Operasyonundan Geri Durun!

AKP Rejiminin Suriye’deki Maceraları Kendi İkbali İçindir!

Bunun İçin Harcayacak Evladımız Yok!

Suriye’deki geçmiş maceraları boşa düşen AKP, şimdi Afrin’deki Kürt bölgesine operasyon düzenleyerek yeni bir kan deryası hazırlıyor. Suriye’deki iç savaşı derinleştiren ama tuttuğu her dal elinde kalan AKP, şimdi de Kürtlerin yaşam alanlarına saldırı peşinde. Bu, Suriye’deki iç savaşı daha da derinleştireceği gibi tüm Kürt halkında büyük travmalar yaratacaktır. 

Ülkedeki emekçilerin durumu her geçen gün kötüleşirken ve halk arasında iktidara karşı tepkiler mayalanıyorken AKP dış siyasetteki hamasetten ve savaştan medet ummaktadır. AKP’nin bütün derdi kendi iktidarını uzatmak ve yağmaya devam edebilmektir.  

Ülke içinde ve uluslararası düzeyde kriz yaşayan Erdoğan rejimi, 2019’a giden süreçte dikta rejimini pekiştirmek için “başkomutanlık” ve “gazilik” ünvanları peşindedir. Böyle bir saçmalık için savaşa girişmeye, Kürt halkı ile Türk halkı arasında düşmanlığı körüklemeye ve kan gölü yaratmaya kalkışmak halk düşmanlığından başkası değildir. 

Suriye’deki akbabalar arasındaki yerini pekiştirmek, Kürt halkının kazanımlarının önünü kesmek ve iktidar krizini aşmak için hazırlanılan bu işgale HAYIR
Türkiye’deki kapitalistlerin Ortadoğu’daki ekonomik ve siyasi çıkarlarını korumak ve geliştirmek derdiyle saldırgan bir politika sürdüren Erdoğan rejimi, bir kez daha kendi düzeninin krizini, emekçi ve ezilen halkların kanı pahasına aşmayı hedeflemektedir.
Sahada cihatçı çetelerle birlikte operasyon yürüten TSK, kendisi de büyük kayıplar yaşayacak ve rejim bunu saklayacaktır! IŞİD’in diri diri yaktığı askerleri bu ülke halkı unutmasın! 
Kürt halkının şehirlerine bombalar yağacak, şehirler yerle bir edilecek!
Erdoğan’ın hırsları ve bölgede hayalini kurduğu liderlik için bu ülkenin dökecek tek damla kanı yoktur! Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında ABD ile kol kola girip Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren AKP rejiminin döktüğü kan artık dursun!
AKP’nin fanatik çetelere verdiği destekle halkların katledilmesi yetmezmiş gibi kan banyosunu uzatan yeni hamleler büyük bir çıkmazdan başka bir şey değildir.
Suriye bataklığında sürekli u dönüşü yapan, yaptığı her hamle boşa düşen AKP’nin dış politikasından geriye kalan tek şey Erdoğan’ın hırslarıdır.
Emekçi halkların birbirine boğazlatılmasına hayır!
Yaşasın Türk-Kürt-Arap-Alevi-Sünni Halkın Kardeşliği! 
Kürtler düşmanımız değildir!
Katil ABD Ortadoğu’dan Defol! 
AKP’nin Bölge Ülkelerini Karıştırmasına artık yeter! 
Kandan, Nefretten ve Sömürüden Beslenen Diktaya artık yeter!
Yaşasın Sosyalist Ortadoğu, Yaşasın Emekçilerin Birliği, Yaşasın Enternasyonalizm!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı