/ Gündem / SEP-G: Diktaya Karşı Mücadelemiz Sürüyor!

SEP-G: Diktaya Karşı Mücadelemiz Sürüyor!

on 31 Temmuz 2016 - 00:05 Kategori: Gündem, SEP

Sosyalist Emekçiler Partisi Girişimi’nin “Diktaya Karşı Mücadelemiz Sürüyor!” başlıklı açıklaması:

“Sosyalist Emekçiler Partisi Girişimi (SEP-G) 15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL ve dikta rejimine karşı mücadeleyi sürdürüyor, halka ulaşıyor, örgütleniyor.

SEP-G Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin’de; ayrıca yaz okullarının devam ettiği ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi’nde “Diktaya Karşı Çıkanlara Açık Mektup”, “Diktaya Geçit Yok!”, “Diktaya Boyun Eğmeyeceğiz!” başlıklı ozalit ve afişler astı; bildiriler dağıttı. Ayrıca Marksist Bakış dergisi ve ajitasyonlar ile emekçilere ve gençliğe örgütlenme çağrısı yaptı.

Çalışmalar esnasında Mersin’de afiş asan yoldaşlarımız polis tarafından gözaltına alınmaya çalışıldı. Çevredekilerin de üyelerimize destek olması sonucu polis gözaltı yapamadı, afişlerimize el koydu.

SEP-G ayrıca, geçtiğimiz hafta İstanbul’da, HDP’nin çağrısıyla Gazi mahallesinde gerçekleşen mitinge ve CHP’nin çağrısıyla Taksim meydanında gerçekleşen mitinge giderek, katılımcı emekçilere ve gençlere ulaştı, ajitasyon ve bildirilerle diktaya karşı propaganda gerçekleştirdi.

OHAL ve diktaya karşı mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Bu ülkede milyonlarca emekçinin, gencin umutlu bir geleceğe sahip olması, bu mücadelenin zafere ulaşmasına bağlı. Tekrar haykırıyoruz: SOSYALİSTLER VARSA UMUT VAR!

Yaşasın Sosyalist Emekçiler Partisi!”

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı