Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / SEP: Bu Hesap Bizim!

SEP: Bu Hesap Bizim!

on 30 Kasım 2017 - 16:39 Kategori: Gündem, SEP

Sosyalist Emekçiler Partisi, AKP’nin Reza Zarrab davası ve Man adası belgeleriyle bir kez daha ortalığa saçılan pisliklerine karşı bir açıklama yayınladı. Açıklamada “emperyalistlerden medet umacak değiliz, bu hesap bizim!” vurgusu yükseltildi.

SEP’in Açıklaması:

BU HESAP BİZİM!

Bir kez daha pislikler saçılıyor!

AKP’li bakanların rüşvet ve yolsuzluklarının ortaya saçıldığı Rıza Sarraf davası sürerken, Erdoğan ailesinin yurtdışındaki büyük miktardaki paralarını gösteren Man Adası belgeleri de artık kamuoyu tarafından biliniyor. Başbakan Yıldırım’ın oğlunun vergi kaçırdığına dair Cennet Adaları belgelerinin üstünden ise daha birkaç ay bile geçmedi.

Dağın taşın bildiği tekrar ortaya dökülmüş oldu.

Asgari ücretlinin, çalışanın ve yoksul emekçi halkımızın maaşından ya da tükettiği ürünlerden toplanan yüksek kdv’ler ile vergi yükünü bizim sırtımıza yükleyenler, kendi zenginliklerini yurtdışına kaçırarak hem vergilerden kurtuluyor hem de ülkenin başına ne gelirse gelsin kendi yaşamını garanti altına alıyorlar.

Türkiye bu konudaki cennetlerden biri. Ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının beşte biri yurtdışındaki off-shore hesaplarında tutuluyor. Dünya üçüncülüğü konu olan bu durum, yoksul emekçinin kanı emilerek elde edilen kaynakların sorgusuz sualsiz, vergisiz garanti altına alınmasında!

Mesele sadece vergi kaçırılması da değil. Dünya çapında birçok siyasetçi zenginliklerini yurtdışına aktararak yolsuzluklarını gözlerden uzak tutuyor, hesap verme tehlikesinden kurtuluyor. Yani iktidar nimetleriyle hızla zenginleşmeleri saklamak isteyenlerin en favori yöntemi, paraları yurtdışına aktararak gözlerden gizlemek. AKP iktidarı da bu işte rekorlara koşuyor.

Emekli öğretmen olan Erdoğan’ın dünürünün 2,5 milyar dolar zenginliğe ulaşmasına “olağan” denilerek aklımızla dalga geçiliyor.

Peçeteden evrak yapanlar kendilerinin gerçek yüzünü gösteren belgeleri sahte ilan ediveriyorlar! Yetmezse suçlamalar başlıyor. İktidarın yurtdışı zenginliklerini gösteren belgeler “ulusal güvenlik” meselesi ilan ediliveriyor. O da yetmezse iktidarın heybesinde ABD işbirlikçiliği üzerinden suçlamalar devreye giriyor.

Daha birkaç gün önce ABD’den bir yeşil ışık görür gibi olunca Trump’la frekans yakaladık diye övünenler, şimdi kendi pislikleri ortaya saçılınca ABD düşmanı kesilip her türlü muhalefeti emperyalistlerin piyonu ilan ediveriyorlar.

Emperyalistlerle birlikte iş tutup zamanınız dolunca onlarca kenara atılmak istemiyorsanız, o sizin sorununuz!

Biz ne Sarraf davasına ne ABD ile bozulan ilişkilere bel bağlayacak değiliz. Kendimizden başka güveneceğimiz güç yok.

Çok iyi biliyoruz ki söz konusu emperyalistler olunca, bugün AKP ile kötü olanlar, yarın işine gelince 180 derece dönüş yapar.

Bu yüzden emperyalistlerden medet umacak değiliz; bu kavga, bu hesap bizim.”

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı