Sosyalizm Kazanacak!
/ SEP / SDH: Şimdi Taksim'e Akma Zamanı!

SDH: Şimdi Taksim'e Akma Zamanı!

on 11 Haziran 2013 - 22:55 Kategori: SEP
11 Haziran, 2013

Sabahın erken saatlerinde Taksim Meydanı’na yönelik başlatılan saldırının boşa çıkartılması, hareketin bundan sonraki kaderi açısından büyük önem taşımaktadır. Bunun için de tüm emekçiler ve gençlik, Taksim Meydanı’nda birleşmelidir.

AKP’nin bu hassasca planlanmış saldırıyla neyi amaçladığını kestirmek güç değil. Polis, yumuşak tutumuyla imaj düzeltecek, saldırgan taraf olarak da TV’lerde göstericiler sunulacak. Çok açık bir şekilde görünüyor ki marjinal gruplar edebiyatlarıyla kamuoyu görüşü değiştirilmeye çalışıyor. AKP iktidarının inisiyatifi ele geçirmeye çalıştığı ortada. Gerçekten de sabahtan beri devam eden olaylarda bu izlenimin adeta bir tiyatro gibi sahneye sokulduğuna şahit oluyoruz.

Birçok şüpheli kişinin polise molotof kokteyli attığı görülüyor. Eylemciler arasında provokatif kişilerin sahne aldığı yönünde çok yaygın şüpheler bulunuyor. Diğer taraftan eylemcilerin de kendi aralarında bölünmek amacıyla birbirine düşürülmeye çalışıldığı da ortada. Bu açıdan sosyalist grupların oldukça dikkatli davranması gerekmektedir. Faturanın sol gruplara kesilmesi tehlikesi belirmektedir. Medyası, valisi, polisi bu ayrımı körüklemeye ve kitleyi sosyalistlerle ayrıştırmaya gayret etmektedir.

Bütün bu tehlikelerin bertaraf edilmesi için kitlelerin bu saatten itibaren Taksim’e akması ve meydanı yeniden doldurması gerekmektedir. SDH olarak tüm emekçileri ve gençleri Taksim’e davet ediyoruz. Bugüne kadar Taksim direnişinin en büyük kazanımı ve meşruiyet aracı olan yüzbinler yeniden Taksim’de buluşmalı ve AKP’nin provokasyonunu boşa düşürmelidir.

Sürekli Devrim Hareketi

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı