Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / Sağlık Ücretsizmiş! Duy da İnanma!

Sağlık Ücretsizmiş! Duy da İnanma!

on 11 Aralık 2017 - 15:32 Kategori: Gündem

Sözde sağlık ücretsiz. İstediğimiz hastaneye gidip tedavi olabiliyormuşuz. AKP sağlıkta çağ atlatmış. Evet, AKP’li bürokratlar böyle söylüyor. Fakat Genel Sağlık Sigortası soygunundan söz etmiyorlar. Milyonlarca insana milyonlarca lira GSS borcu çıkarttılar. Bundan söz eden yok!

Nedir Bu G.S.S?

Genel Sağlık Sigortası, ister çalışsın ister çalışmasın ülke nüfusunun tamamını kapsayan bir sigorta sistemi. Bu sisteme dahil olmama gibi bir şansınız yok. 25 yaşına kadar öğrencilik hayatınıza devam ettiğiniz sürece bu borcu devlet ödüyor. 25 yaşından sonra işler değişiyor. Dananın kuyruğu da burada kopuyor. 25 yaşını doldurduktan bir gün sonra borç işlemeye başlıyor. İş bulamadıysanız, kelimenin tam anlamıyla yandınız! Herhangi bir tebligat gelmeksizin borç birikmeye başlıyor. Tebligat, borç dağlara ulaşınca “ödeme yapın” talimatıyla geliyor.

AKP 2016 Nisan ayından önce “Merak etmeyin, bu sorunu çözeceğiz” dedi. Bunun bir seçim yatırımı olduğu çok açıktı. Referandumdan önce sorunu çözdüklerini söylediler. Borçların yapılandırılacağını ifade ettiler. Bu öyle bir yapılandırma ki, örneğin 8 bin liralık borç 4 bine düşüyor. Kısacası ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. Yalanlara karnımız tok. Bu ülkede sağlık sistemi fevkalade işliyor. Zenginler için!

bolsevik.org

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı