Sosyalizm Kazanacak!
/ Çeviri / Petrol İşçileri Grevi ile Haft-Tappeh Sendikası Dayanışma Bildirisi

Petrol İşçileri Grevi ile Haft-Tappeh Sendikası Dayanışma Bildirisi

on 19 Ekim 2022 - 09:02 Kategori: Çeviri, Dünyadan

Yoldaşlarımıza ve ezilenlere;

Kızlarımızın devrim niteliğindeki ayaklanması 4. haftasına girdi. Çocuklarımız baskıya, sömürüye, ayrımcılığa ve eşitsizliğe karşı verdikleri muhteşem mücadeleyle kurtuluş ve eşitlik talebiyle “Kadın, Yaşam, Özgürlük” sloganları atarak sokakları doldurdu.

Bizi ayrımcılıktan ve boğulmaktan kurtarmak için sokaktaki desteğimize ve dayanışmamıza ihtiyacı var.

Çocuklarımızın kanının sokakta döküldüğü bu koşullarda petrol ve petrokimya işçilerinin grevi bu mücadeleye yeni bir umut ve ruh kazandırdı.

Sokaklarda mücadele eden çocuklarımızın haklı beklentisi, emekçi babalarının, annelerinin, erkek ve kız kardeşlerinin servet üretiminin çarklarını durdurarak onları desteklemesidir.

Bugün (10 Ekim 2022), bu dayanışma ve birliğin ilk kıvılcımı Buşehr, Abadan ve Asaluyeh rafinerilerindeki cesur petrokimya taşeron işçileri tarafından atıldı.

İşçilerin sokaktaki çocukları, ablaları ve kardeşleriyle dayanışması hareketin acil bir ihtiyacıdır.

Bunu yaparken, Haft-Tappeh Şeker Kamışı Şirketi Sendikası olarak, petrol işçisinin grevlerini ve sokak protestolarına verdikleri desteği coşluyla karşılıyoruz.

Çocuklarımız, kız ve erkek kardeşlerimiz, baskı ve sömürüye karşı birlik ve beraberlik dışında bir çözüm olmadığı için diğer sanayi sektörlerindeki işçilerin de genel greve katılmalarını bekliyor.

Sınıf bilinçli işçilere;

Sokaktaki kadınların ayaklanmasının bizim desteğimize ihtiyacı var. Bu ülkedeki kadınlar, diğer bölgelerdeki kadınların kurtuluşunun da mümkün olacağı büyük bir dönüşüme karar verdiler. Bu büyük ve takdire şayan ayaklanma, ülkenin dört bir yanındaki işçi grevleriyle bağlantılı olmalıdır. Ayrımcılıktan, baskıdan, yoksulluktan kurtuluş, ekmek ve özgürlük için devrimin kadınlarını yalnız bırakmayacağız.

Güneşin ve devrimin kızlarına;

Zaferinizin ertesi günü, tüm dünya sizi alkışlayacak. Bize direnç ve dayanıklılık konusunda önemli dersler verdiniz.

Yaşasın kurtuluş için işçi birliği ve dayanışması!

Tüm üretim sektörlerinde genel grevlere gidelim!

Haft-Tappeh Şeker Kamışı Sendikası

10 Ekim 2022

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı