Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / İftiracı Osman Gökçek'ten ODTÜ MFT Üyesine "Hakaret" Davası

İftiracı Osman Gökçek'ten ODTÜ MFT Üyesine "Hakaret" Davası

on 6 Eylül 2016 - 12:00 Kategori: Gündem

odtu-ogrencileri-osman-gokcek-hakkinda-suc-8039717_x_o

ODTÜ muhalif kamuoyu, geçtiğimiz yıl mescitlerde örgütlenen selefi cihatçılarla mücadelesi ile gündeme gelmişti. AKP ve kalemşörleri “ODTÜ’de Müslümanlara saldırıyorlar” çığlıkları ile devrimci öğrencileri linç kampanyasına maruz bırakmıştı. Üstelik, Ankara Cumhuriyet Savcılığı iddianamesinde ODTÜ mescitlerinde EL Kaide ve IŞİD yapılanmalarının varlığı da kabul edilmişti. AKP’nin “Kabataş yalanı” projesinin ODTÜ ayağı için sarayın emri ile sayısız öğrenciye idari ve adli soruşturma açılırken gönüllü linç kampanyası örgütleyenlerin başına Melih Gökçek’in televizyonu Beyaz TV ve oğlu Osman Gökçek geliyordu.

Osman Gökçek, Beyaz TV’de ODTÜ’lü 20151231_443866_osman-gokcek-odtu-rektoru-gorevden-alinmali_kdevrimci öğrencileri isim isim teşhir etmeye yeltenerek  okuldan atılmak ve  hapse atılmakla alenen tehdit etmişti. Polis ile işbirliği içinde yalan ve iftiranın her türlüsünün saatlerce anlatıldığı programdan sonra muhalif öğrenciler Osman Gökçek’e dava açmak üzere Ankara Adliye’sinde bir araya gelmişti. Beyaz TV orada da rahat durmayarak eline beş lira sıkıştırdığı bir kişiyi herkesin gözünün önünde öğrencilere sözlü olarak saldırtmıştı. Bu tiyatronun akabinde öğrenciler bir basın açıklaması yaparak savcılığa şikayet dilekçelerini iletmişti.

Basın açıklamasını ODTÜ Marksist Fikir Topluluğu (MFT) üyesi ve Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu (MFTF) Genel Başkanı Derya Koca okumuştu.Osman Gökçek tarafından özellikle hedef haline getirilen Derya Koca’ya basın açıklaması sırasında ortak metni okuması nedeniyle Osman Gökçek tarafından hakaret davası açıldı.

Basın metninde geçen “İsmi mafyatik ilişkilerle anılan ve ODTÜ’yü rant kapısı olarak gören Osman Gökçek” ifadesi nedeniyle Osman Gökçek Derya Koca’dan davacı oldu. Karakol ifadesinde  bu sözleri söylediğini, sözlerinin arkasında olduğunu, bu sözlerin kamuoyunun ortak düşüncesini yansıttığını ve tamamen düşünce özgürlüğü kapsamında olduğunu söyleyen Derya Koca 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. Duruşma 6 Aralık 2016 tarihinde, saat 10.30’da Ankara Adliyesi’nde görülecek.

Osman Gökçek tarafından  televizyondan tehdit edilen MTF Genel Başkanı Derya Koca kişisel hesabından şu açıklamayı yapmıştı:


ilgili haber:

ODTÜ’den Suç Duyurusu, Beyaz TV’den Provokasyon

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı