Sosyalizm Kazanacak!
/ Engin Kara / MFT'ye Katıl – Engin Kara

MFT'ye Katıl – Engin Kara

on 30 Eylül 2015 - 21:08 Kategori: Engin Kara, SEP

Üniversitelerde yeni dönem baskılarla başladı. İstanbul Üniversitesi’nde afiş yapan öğrencilere özel PcnkBhgy_400x400
güvenlik ve polis saldırdı. Ege Ünivesitesi’nin girişine kafes turnikeler konuldu. Üniversiteleri hapishaneye çevirmeye çalışıyorlar!

Üniversite dışında da aynı durum söz konusu. RTE ülkeyi adeta açık hava hapishanesi çevirdi. AKP’ye destek vermeyen herkes terörist ilan ediliyor. Muhalif sesler susturulmaya çalışılıyor. İşçilerin, memurların, öğrencilerin, kadınların örgütlenme özgürlüğü elinden alınıyor. Hemen herkes, sadece haklarını isterken bile devlet baskısına maruz kalıyor.

Emek cephesinde değişen pek bir şey yok. İşçilerin, yoksulların payına düşen hala açlık, hala ölüm. Soma’yı, Ermenek’i, Torunlar’ı unutmadık. Milyonlarca emekçi her gün yeni Soma’larla burun buruna geliyor. Her gün emek gücünün bir parçasını daha heba ediyor. Dünyayı üretenler, kırıntılara mahkum edilirken, bir avuç asalak sermayedar ve Kaçaksaray’dakiler dünyanın sefasını sürmeye devam ediyor.

Yanı başımızda emperyalist barbarlık süregidiyor. ABD, Türkiye ve Suudi çetelerinin dahil olduğu emperyalist blokun Suriye’yi getirdiği durum, milyonları mülteci yaptı. IŞİD bölgedeki her türlü etnik, dinsel ve toplumsal farklılığa savaş açmış durumda. Araplar, Kürtler, Türkmenler, Ezidiler… Ortadoğu halklarına reva görülen kan deryası.

Kadınlar, Aleviler, Kürtler, eşcinseller, farklı kimliğe sahip olan tüm kesimler saldırı altında. Sivas’ı yakanlar şimdi Kaçaksaray’da yaşıyor. Sivas’ı yakanlar bugün Roboski’de, Suruç’ta, Cizre’de yeni katliamlar peşinde. Özgecan’dan sonra kaç kadın katledildi, tecavüze uğradı, sayısı bile bilinmez!

Yine de umut etmek için o kadar çok sebebimiz var ki! Sadece son yıllara bile baktığımızda dünyanın dört bir tarafında hep direnenlerin hikayesini görüyoruz.

İstanbul Üniversitesi Marksist Fikir Topluluğu, yaşadığımız dünyanın denklemini çözmeye, toplumsal mücadelenin teorisini yaratmaya, teoriyi pratiğe yansıtmaya çağırıyor.

Gel, birlikte tartışalım, üretelim. Dünyayı birlikte değiştirelim!

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı