Sosyalizm Kazanacak!
/ Gündem / MFT: “Üniversitelerin Kapatılması Kabul Edilemez”

MFT: “Üniversitelerin Kapatılması Kabul Edilemez”

on 12 Şubat 2023 - 12:57 Kategori: Gündem

Marksist Fikir Toplulukları, üniversitelerin uzaktan eğitime geçirilmesi kararının ardından “Üniversitelerin Kapatılması Kabul Edilemez” diyerek üniversitelerin açık tutulması; depremzede halkın otellere yerleştirilerek sorunun çözülmesi gerektiğini ifade etti.  800 KYK yurdunun, milyonarca depremzede için hiçbir çözüm olmayacağı apaçık ortada iken iktidarın asıl hesabının, toplumsal tepkinin canlı merkezlerinden olan üniversiteleri kapalı tutmak olmasına sosyal medya üzerinden milyonlarca üniversite öğrencisi tepki gösteriyor.

MFT açıklaması şöyle:

“İktidar kendisine yönelen tepkilerden korktuğu için depremzedelerin kalabileceği binlerce otel varken KYK yurtlarını adres göstererek kampüsleri kapattı. O kadar samimiyseler turizm bakanı kendi otel zincirini ya da cumhurbaşkanlığı saraylarının kapılarını depremzedelere açsın!

Üniversitelerin kapatılması kararı üniversitesilere ohal kararıdır. Bunun dışında deprem bölgesinde öğrenim gören öğrencilere diledikleri üniversitelerde derslere girme hakları sağlanmalıdır.

Deprem bölgesinde öğrenim gören ya da ailesi deprem bölgesinde oturan öğrencilerin uzaktan eğitim ve uzaktan sınav hakkı korunmalıdır. Tüm üniversite bileşenlerini bu talepler için mücadeleye çağırıyoruz.”

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı