Sosyalizm Kazanacak!
/ Emekçiden / Marksist Fikir Toplulukları Emekçilerin Yanında! (Video)

Marksist Fikir Toplulukları Emekçilerin Yanında! (Video)

on 8 Kasım 2017 - 21:29 Kategori: Emekçiden, Gündem, SEP
Facebooktwitterlinkedin

Gençliğin devrimci Marksist örgütü Marksist Fikir Toplulukları, bulunduğu yerlerdeki emekçilerin mücadelesine destek veriyor. Üniversitelerde çalışma yürüten MFT üyeleri, üniversite emekçilerinin sorunları için kampanyalar yapıyor, eylemlere katılıyor, emekçilerin taleplerini üniversite genelinde gündem ediyor.

Marksist Fikir Toplulukları yıllardır böyle bir mücadeleyi örgütlüyor. Hem gençliği devrimci Marksist saflara kazanıyor, hem de ülkedeki sınıf mücadelesine destek oluyor, emekçilerin yanında saf tutuyor!

MFT’nin emekçilerle omuz omuza yürüttüğü mücadelelerde son olarak ODTÜ ve Boğaziçi Üniversiteleri öne çıktı.

ODTÜ’de yemekhane işçilerinin üzerine yüklenen iş yoğunluğu ve basınca karşı ODTÜ MFT üyeleri bir video yaparak “Yemek hizmetindeki sorunlar işçileri daha fazla çalıştırarak değil, işçi sayısını artırarak çözülebilir. Daha nitelikli bir yemekhane için öğrenciler olarak işçilerimizin yanındayız!” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi MFT üyeleri ise servis haklarına yönelik saldırı yaşanan üniversite emekçilerinin bir haftadır devam eden mücadelesine aktif bir şekilde destek sunuyor. Boğaziçi’nin kayyım rektörü, emekçilerin servis hakkını kısıtlamaya çalışıyor, servis ücretlerine zam yapıyor ve servis sayısını azaltıyor. Bu şekilde aslında servis hakkını ortadan kaldırmaya dönük daha büyük bir saldırının zeminini hazırlıyor.

Boğaziçi emekçileri geçen haftadan bu yana iki kez yürüyüş yaptı, ayrıca rektörlük önünde ses çıkarma eylemleri gerçekleştirdi. Marksist Fikir Topluluğu üyesi öğrenciler hem eylemlere katılıyor hem de emekçilerin taleplerini üniversitenin her yerine asarak mücadelenin sesini büyütüyor.

Boğaziçi MFT üyeleri de emekçiler ve öğrencilerin birlikte yürüdükleri son eylemin videosunu hazırladı.

Marksist Fikir Toplulukları, tüm gençliği emekçilerin yanında durmaya ve devrimci Marksist saflarda örgütlenmeye çağırıyor!

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı