/ Gündem / Kadınlar Haykırıyor: "Ölmek İstemiyoruz!"

Kadınlar Haykırıyor: "Ölmek İstemiyoruz!"

on 23 Ağustos 2019 - 16:43 Kategori: Gündem, Kadın
Facebooktwitterlinkedin

Kadın cinayetleri Türkiye’nin bir gerçeği olmaya, neredeyse her gün yeni bir vaka gündeme gelmeye devam ediyor. Dün Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının önünde vahşice katledilen Emine Bulut’un ardından bugün de Konya’da 3 çocuk annesi Tuba Erkul daha 4 gün önce uzaklaştırma kararı alınan eski eşi tarafından 20 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.
Dün Emine Bulut’un saldırıya uğramasının ardından internete düşen video ise kamuoyunda kadın cinayetlerine yönelik tepkileri doruğa çıkardı. Emine Bulut’un “Ölmek istemiyorum!” diye haykırışı her gün şiddete, tacize, tecavüze, cinayetlere içlerinden birini kurban veren kadınların çığlığı haline geldi.
Öte yandan her iki cinayette de katiller hakkında uzaklaştırma kararı bulunmasına rağmen kadınların katledilmiş olması bu düzenin kadınları koruma gibi bir derdinin bulunmadığının göstergesi oldu. Kadın katillerin, tacizcileri, tecavüzcüleri iyi hal indirimleriyle ödüllendiren AKP bu vakaların artışındaki en temel sorumludur.
Kadınlar bugün Ankara’da düzenledikleri eylemle bu gerçeği bir kez daha dile getirdiler.
Kadınlar bu ülkede öldürülmek, şiddete uğramak değil eşit ve özgür bir şekilde yaşamak istiyorlar. Tek bir kişiyi daha kadın cinayetlerine kurban vermemek için mücadeleyi büyütmeye devam edecekler.Facebooktwitterlinkedin
Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı