/ Gündem / Kadın Düşmanları Dur Durak Bilmiyor – Demet Koca

Kadın Düşmanları Dur Durak Bilmiyor – Demet Koca

on 4 Mayıs 2016 - 15:04 Kategori: Gündem, Kadın
Facebooktwitterlinkedin
res 1

Kadınlar tepkilerini sosyal medyadan yayınladıkları fotoğraflarla gösterdiler

Türk Dil Kurumu’nun internet sitesine giren kullanıcılar arama butonunun olduğu bölüme “kirli” kelimesini yazdıklarında ekranda görünen açıklamalar devletin kadın düşmanı dokusunu bir kez daha gözler önüne serdi.”Kirli” kelimesi TDK’da üç anlamla yer alıyor. İlk anlam olarak “Leke, toz vb. ile kaplı, pis, murdar, mülevves” ifadeleri ile tanımlanan “kirli” sözcüğü ikinci anlamda ise “Aybaşı durumunda bulunan (kadın)” şeklinde açıklanıyor. Sözcüğün sözlükte yer alan üçüncü anlamı ise “Toplumun değer yargılarına aykırı olan.”

DAHA ÖNCE DE “MÜSAİT” KELİMESİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Türk Dil Kurumu daha önce de “müsait” kelimesini “Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın)” ifadeleriyle tanımlayarak kadın düşmanlığı yapmıştı. TDK kadın düşmanlığı konusunda çıtayı her geçen gün yükseltmeye devam ediyor!

KİRLİ OLAN SİZİN KADIN DÜŞMANI POLİTİKALARINIZDIR!

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa S. KAÇALİN, 6 Mart 2012 tarihinden itibaren AKP kadrolarının icazeti ve doğrudan görevlendirmesiyle TDK başkanlığını yapmaya başladı. Bu tarihten itibaren sözcükleri eğip büküp sözcüklerin anlamını kadın düşmanlığına çıkaracak şekilde tanımlama görevini ekibiyle birlikte üstlendi. Ve 4 yıldır tam da AKP ve Erdoğan’ın istediği şekilde kadın düşmanı politikaların sözlükteki tamres 2amlayıcısı olarak kelimeleri tanımlamaya devam ediyor.

AKP, hayatın her alanına saldırırken kadınları bu saldırgan politikaların ilk hedef noktalarından biri olarak seçiyor. Bu meseleyi, kadınların ne zaman dışarı çıkacağına, etek boyuna, kiminle kalacağına, kaç çocuk doğuracağına karışan iktidardan bağımsız ele almak mümkün değil. Zira TDK kafası tam anlamıyla AKP kafası!

Kirli” kelimesinin anlamının bir ucunu da kadınlara dokunduracak şekilde tanımlayanlar döktükleri kanlardan değil, kadınların regl dönemindeki kanından utananlardır! AKP döneminde kadın cinayetleri %1400 arttı. Her güne yeni kadın cinayetleriyle, tacizlerle, tecavüzlerle uyanıyoruz. Kirli olan bir şey varsa o da sizin zihniyetinizdir!

Kadınlar olarak AKP’nin düşman politikalarına karşı dik durmaya devam edeceğiz. Özgecan katledildiğinde “o saatte dışarıda ne işi vardı” diyen; Ensar Vakfı’nda çocuklara tecavüz eden kurum yetkilileri karşısında “laf söyletmeyiz” şeklinde açıklama yapan; “Kadın mıdır kız mıdır bilmem” diyerek kadın düşmanlığını ayyuka çıkartan sapık zihniyeti her alanda teşhir etmeye devam edeceğiz. Tecavüzü aklayan zihniyetten hesap soracağız.

bolsevik.org

Facebooktwitterlinkedin

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı